نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 29742
تاریخ انتشار: 1396-01-24 19:29
مراسم پر فیض اعتکاف، از سحرگاه 13 رجب آغاز شده و معتکفین اکنون در لحظات ناب و پایانی روزهای عاشقی به سر می برند.

به گزارش خبرنگار دانشجوپرس، اعتکاف فرصتی است برای رسیدن به تقرب الهی و زمانی برای تجمیع همه خوبی‌ها و رسیدن به عرش الهی است.

 

مراسم پر فیض اعتکاف، از سحرگاه 13 رجب آغاز شده و معتکفین اکنون در لحظات ناب و پایانی روزهای عاشقی به سر می برند.

 

هرکس در این ساعات پایانی سعی دارد توشه ای برای ماه رمضان بردارد.

 

زمان، زمان طنازی برای یکتا پروردگار هستی‌بخش است. فرصتی برای جلب نظر. پرواز فرشیان به ورای عرش، زمانی برای عرشی شدن فرشیان.

 

مساجد دانشگاه های خراسان جنوبی نیز همچون دیگر مساجد سراسر کشور، یکسر ندای العفو است و فرصتی با ارزش برای پیوند با فطرت الهی و بازگشت به خویشتن خویش.

 

فائزه پدرام دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجوپرس با بیان اینکه زیباترین لحظات در ایام اعتکاف در خلوت نیمه شب با خدا اتفاق می افتد، گفت: روزهای اعتکاف با دیگر روزها بسیار متفاوت است و دور از دنیای پر هیاهوی امروزی، انسان را به تفکر و تعمق فرو می برد.

وی هدفش از حضور در اعتکاف  را نزدیکی به درگاه الهی مطرح کرد و ادامه داد: حضور در اعتکاف در دوران جوانی از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار است.

 

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: اعتکاف دانشجویی با اعتکاف های سطح شهر کمی متفاوت است و همه ما به دنبال این هستیم تا مسیر آینده خویش را درست بشناسیم و انتخاب کنیم تا رضای الهی را در پی داشته یاشد.

 

منصوره سادات هاشمی یکی دیگر از دانشجویان این دانشگاه گفت: اعتکاف زمانی برای فکر کردن به آنچه تاکنون به آن فکر نکرده ایم، است.

 

وی بیان کرد: تمام تلاشمان در این سه روز این بود که از فرصت های موجود در جهت خودسازی و شناخت خود و تعمق بیشتر استفاده کنیم.

این دانشجوی معتکف افزود: دیدن برخی از صحنه ها و بدحجابی ها در دانشگاه روح انسان را خسته و تضعیف می کند اما اعتکاف فرصتی دوباره برای شارژ شدن و شاد شدن است.

 

فرزانه قهرمانی دانشجوی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز به خبرنگار ما گفت: بهترین برنامه اجرا شده به نظر من حلقه های معرفتی و بصیرتی بود که در بهتر شدن زندگی اجتماعی مان موثر بود.

 

وی ادامه داد: اینجا آزمونی برای درک خدا و تقرب به درگاه بزرگ قادر توانا است و امیواریم از این آزمون سربلند بیرون بیاییم.

 

این دانشجو در پایان گفت:  اعتکاف به من آموخت نفس کشیدن هم عبادت است. هر لحظه این سه روز عبادت بود و هست. امیدوارم بتوانم بعد از این سه روز هم همین حال را داشته باشم.

ایام اعتکاف تا لحظاتی دیگر به پایان می‌رسد و شرکت‌کنندگان جوان در این مراسم خود را برای استقبال از ایام شعبان و رمضان مهیا می‌کنند.

 

وقتی مسجد را ترک می‌کردم، به این فکر افتادم که این جوانان پرشور و این میهمانان گران‌قدر سرای دوست با چه اندوخته و توشه‌ای فراخوانده شده و بعد از این ایام چه ره‌توشه‌ای با خود خواهند برد.

 

امسال که گذشت. سال آینده این فرصت از آن کیست و این میزبان واقعی این میهمانی بزرگ چه کسانی را برای سال بعد دعوت خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

 

نظر شما