نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30060
تاریخ انتشار: 1396-02-18 12:04
شب گذشته مناظره میان نمایندگان ستادهای حجت الاسلام روحانی، حجت الاسلام رئیسی وقالیباف در دانشگاه بیرجند برگزار شد که این جلسه حاشیه هایی از جمله برخورد های گازانبری توسط ریاست دانشگاه به دلیل شعار مرگ بر آمریکا توسط دانشجوی خانم همراه بود.

به گزارش خبرنگار دانشجوپرس، شب گذشته دانشگاه بیرجند میزبان مناظره میان سه نماینده کاندیداهای ریاست  جمهوری بود، مناظره ای که طبق اطلاع رسانی قبلی از سوی روابط عمومی دانشگاه بیرجند،همراه بود اما ورود خبرنگاران به جلسه به سختی مسیر بود، وبرخی از همکاران خبرنگار هم تا پایان جلسه اجازه ورود نداشتند واین در حالی است برخی از نور چشمی‌ها بدون داشتن هیچ کارت خیلی شیک وراحت وارد سالن جلسه می‌شدند.
 

سالن مملو از جمعیت دانشجویی بود که خود را برای برای دیدن وشنیدن سخنان کاندیدای مورد نظرشان آمده کرده بودند،طبق قرعه کشی هر کدام از نمایندگان کاندیدای حاضر در جلسه  از جمله نماینده ستاد حسن روحانی به جای پاسخ به سوال در زمینه اشتغال به دولت نهم ودهم هجمه کرده وتمامی مشکلات را به پای دولت احمدی نژاد نوشت.
 

شب مناظره در دانشگاه بیرجند شبی که با تمام انرژی جوانیش، یک پیام داشت وآن این بود که جوانان ما در عرصه  های مختلف حضور چشم گیر دارند اما پیامی که از پشت تریبون منتقل شد، چیزی جز  ایجاد تنش کاذب وافترا، برچسب، ویکدیگر را به دروغگویی خطاب کردن نبود.
 
 خارج از گود سیاست باید وارد شویم  زیرا  قشر دانشجو چه موافق وچه مخالف همه به دنبال کشوری با عزت ، با کرامت، ومقتدر وپیشرفته است، چرا باید در یک جلسه مناظره رئیس دانشگاه به خود اجازه دهد در برابر شعار مرگ بر آمریکا توسط یک خانم دانشجو واکنش به او نشان دهد ودر مقابل چشمان همه با همراهی حراست او را به بیرون هدایت کنند؟؟
 

آزادی بیان از لسان اصلاح طلبان در چیست؟؟

 نباید فراموش کنیم همین دانشجویان مدیران آینده کشور خواهند بود، اما با رفتاری که این روزها از مسئولان دانشگاه گرفته تا از نمایندگان کاندیدا که یکدیگر را به دروغگویی خطاب می‌کنند،روزی همین دانشجو به مردم دروغ بگوید،.
 

حاشیه دیگر جلسه به سمت خبرنگاران بود، دیشب تعداد زیادی از خبرنگاران پشت درب سالن مناظره ماندند، وتنها در اخر جلسه با حضورشان در سالن موافقت شد، شب گذشته خبرنگاران، عکاسان بارها مورد تذکر جدی از سوی حراست دانشگاه قرار گرفتند، ودلیل آنها این بود که چرا از دانشجویان عکس می‌گیرید؟
 
  با وجود اینکه خبرنگاران حق قانونیشان (طبق ماده 5 و 4 مطبوعات ) پوشش خبر و انتقال آن به مردم است،  حراست دانشگاه بیرجند آنان را از سالن بیرون کرد.
 لازم به ذکر است، خبرنگارن موافق دولت از تمام زوایایی سالن عکس گرفتند بدون هیچ گونه محدودیتی، ولی خبرنگاران دیگر محدودیت داشتند به قدری که دو سه خبرنگار با وجود اینکه تنها پوشش تصویری نماینده کاندیداها در مناظره را می دادند، به جرم اینکه چرا فیلم می گیرید، از سالن بیرون انداخته شدند و کارت خبرنگاری آنان گرفته شد....
 

حراست دوربینهای خبرنگاران را چک کرده وتمامی عکسهایی که مورد تاییدشان نبود، به بهانه داشتن شاکی خصوصی پاک کرد ودر اخر کارت خبرنگاری را به او نداد..
 البته در دولتی که حق شهروندی، آزادی بیان، شنیدن حرف منتقدان و ... را به یدک می کشد، این موارد در چهار سال اخیر به صورت متعدد و فراتر از انگشتان دستان خبرنگاران اتفاق افتاده است.
 

اما نکته پایانی اینکه دانشجویان امیدهای فردای جامعه باید با بصیرت وشناخت کامل رای خود را انتخاب کنند، با همان یک رای سرنوشت کشور رقم میخورد، باید حواسمان باشد گول شعارهای ظاهری را نخوریم و از میان کاندیدای مطرح شده اصلح را برگزینیم.
 
انتهای پیام/

نظر شما