نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30968
تاریخ انتشار: 1396-09-10 18:11
جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند شب گذشته با مادر شهید حمید رضا مساح دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری دانشجوپرس، جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه بیرجند شب گذشته با مادر شهید حمید رضا مساح دیدار و گفتگو کردند.

 

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام محمدعلی جعفری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند با تقدیر از رشادت های شهیدان در دفاع مقدس به ویژه شهید مساح که در جوانی راهی جبهه شد، گفت: جمعی از دانشجویان دانشگاه بیرجند هر ترم تحصیلی تلاش می کنند که به دیدار چند خانواده شهید بروند.

 

وی با بیان اینکه شهدا بسیار زمان شناس بودند و راه خود را به خوبی و به موقع انتخاب کردند، گفت: شهدا زمانی که انقلاب به آنها نیاز داشت پیشتاز میدان بودند و انتخاب خود را به موقع انجام دادند.

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه شهدا راهی را رفتند که شهدای کربلا انتخاب کردند، گفت: در کربلا هم برخی ها به موقع انتخاب کردند و با امام خود به شهادت رسیدند اما خیلی ها ماندند و بعدا قیام مختار و توابین را شکل دادند اما  دیگر نتوانستند مسیر را به نقطه اول برسانند.

 

مادر شهید مساح هم در این دیدار ضمن تشکر از دانشجویان بابت سرکشی از خانواده شهدا، گفت: فرزندم در خانواده بسیار خوش اخلاق و با ایمان بود به طوری که نماز شب او ترک نمی شد.

وی با بیان اینکه پسرم دو سری به جبهه اعزام شد که در دفعه دوم که رفت به شهادت رسید، گفت: هر وقت تماس می گرفت سفارش می کرد که اگر برای شما چیزی آوردند قبول نکنید و گفتم که نه ما خدا رو شکر نیازی نداریم.

 

مادر شهید مساح با بیان اینکه زمانی که مسجد امام حسین(ع) را می ساختند حمید رضا می رفت و کمک می کرد، گفت: بسیار خوش اخلاق، پرتلاش و با همت بود.

 

وی افزود: حمید رضا در سن 18 سالگی که به جبهه رفت سفارش کرده که هزار تومان برای من رد مظالم بدهید.

 

سفارش به صبر در کلام شهید

«اى پدر و مادرم! در سوگ من،گریه نکنید و بردبار باشید و در تشییع جنازه ‏ام، آنقدر صبر را اختیار کنید تا دشمنان، از صبر و استقامت شما به زانو در آیند. ان شاءالله که در فرداى قیامت، در پیش اهل بیت(ع) سرافراز و بلند مرتبه باشید.»

 

در بخشی از وصیت نامه این شهید سرافراز آمده است؛

    بسم رب الشهداء و الصديقين

به نام خدايي كه غير از او اميدي ندارم و تنها پشت و پناه من اوست و تنها دست آويز حبل المتين اوست.

خداوندا به عزت و جلالت سوگندت مي دهم كه مرا جرء شهدا قرار بده زيرا كه تنها راه براي بخشش گناهان من است. خدايا مرا جرء آن كساني قرار بده كه با اولين قطره خونشان كه بر زمين مي ريزد تمام گناهان آنها آمرزيده مي شود.

 

يا غياث المستغيثين مي داني كه فقط به خاطر رضاي تو به جبهه آمده و فقط براي ياري دين تو از خون خود گذشتم. پس خودت در روز محشر گواه من در پيش فاطمه (س) باش تا جواب سلامم را بدهد.

 

 اي ملت غيور و شهيد پرور مبادا به خاطر كثرت شهدا و مجروحين و اسرا و معلولين از جنگ و جهاد خسته شويد و تن به صلح ننگين بدهيد. زيرا كه هر يك از اين شهدا قطره قطره خونشان ضامن پيروزي اسلام است و هر آه جگر سوز مجروحين و معلولين در گوشه بيمارستان ها پشتوانه اي است در درگاه خدا به غلبه جنود حزب الله بر خصم غاصب و هر ناله غريبانه اسيري در كنج سياه چال هاي دشمن دعائي است جهت هزيمت و شكست قواي كفر و رفع فتنه، پس به هوش باشيد اي مردم و اي مسئولين كه به سخنان صلح طلبانه گوش فرا ندهيد كه نخواهيد توانست فرداي قيامت جواب خون شهدا را بدهيد.

 

 و اي مردم شهرستان بيرجند و اي برادران سپاه و ارتش و اي تمامي نهاد ها و ارگان ها بر شما باد پيروي از خط مستقيم ولايت فقيه و شركت گسترده در نماز جمعه و حضور دائمي در صحنه هاي انقلاب و جنگ. اي خواهران و برادران از دعا به جان امام فراموشتان نشود و مبادا حتي براي يك لحظه هم كه شده او را تنها بگذاريد زيرا كه اگر چنين كرديد همان لحظه لحظه شكست شما و پيروزي دشمنان است.

 

و اي پدر و مادرم در سوگ من گريه نكنيد و بردبار باشيد و در تشييع جنازه آنقدر صبر را اختيار كنيد تا دشمنان از صبر و استقامتتان به زانو درآيند. و ان شاء الله كه در فرداي قيامت در پيش اهل بيت (ع) سرافراز و بلند مرتبه باشيد. و برايم دعا كنيد كه خدا مرا بيامرزد و از خدا بخواهيد كه مرا به عنوان يك امانت قبول فرمايد. و برادرانم را چنان تربيت نمائيد كه هر كدام پشتيبان و ادهمه دهنده اي باشند براي راهي كه تمامي شهدا و آقايمان حسين (ع) رفت.

 

 و اي خواهرانم بر شما باد حجاب و تقوا و تزكيه و تعلم و بر شما باد كه در شهادتم تسلي بخش دل پدر و مادرم باشيد. در خاتمه از خداوند مي خواهم كه به همه خانواده هاي شهدا صبر و اجر عنايت فرمايد. خداوندا به پهلوي شكسته زهرا (س) سوگندت مي دهم كه مرا به خاطر معاصيم رسوا نكني و به لطف و كرمت از من درگذري و در قيامت شهداي كربلا و اهل بيت (ع) را شفعاء ما قرار بده.

 

و السلام عليكم و رحمت الله و بركاته

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگه دار

نظر شما