نشر خبر

گزارش تصویری

آخرین عناوین

  • سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم در مرحله دانشگاهی از اوایل بهمن‌ماه آغاز شده و هر دانشگاه براساس برنامه زمانبندی داخلی خود اقدام به برگزاری جشنواره قرآن و عترت می‌کند و دانشگاه های خراسان جنوبی در نیمه اول اسفند ماه این مسابقات را برگزار خواهند کرد.
  • نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
    نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه دانش بدون تعهد دنیا را به آتش کشید، گفت: اگر بخواهیم مشکلات موجود تکرار نشود باید مسئله تعهد و تفکر بسیجی در دانشگاه ها توسعه یابد.
  • معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:
    محمد زارع گفت: به منظور تسهیل سفر برای دانشگاهیانی که قصد سفر به عتبات عالیات دارند از ماه ها قبل با تشکیل جلسات با بانک ملت و صندوق رفاه و انعقاد تفاهم نامه، تصمیم بر آن شد تا به دانشگاهیان متقاضی به صورت ویژه وام عتبات عالیات پرداخت شود.

اخبار ویژه

جشنواره استانی اسوه های صبر و استقامت، 17 اسفند در بیرجند برگزار می شود.
نگرش متفاوت آیت الله سبحانی در باب وضعیت علوم انسانى اسلامى/
آیت الله سبحانی در باب وضعیت علوم اسلامی گفت: شاید ایراد در متولیان امور است که به دلایلى علاقه به این موضوع ندارند و مى‌خواهند همان روش سابق ادامه یابد.
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها:
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: دکتر ولایتی در خصوص چند استاد تذکر داده است و ما از وی تشکر می کنیم.
ایرجی:
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن اشاره به عنایت مقام معظم رهبری به کنگره شهدای دانشجو گفت: برگزاری چنین کنگره‌ای ما را از تهدیدات فرهنگی مصون می‌دارد.
رئیس مرکز نشر علوم و معارف دفاع مقدس :
رئیس مرکز نشر علوم و معارف دفاع مقدس گفت: از سال 1386 تاکنون حدود سه هزار داوطلب برای تدریس درس دفاع مقدس در فرآیند جذب ثبت‌نام کردند و تاکنون چهار میلیون طلبه و دانشجو این درس را گذرانده‌اند.
توسط ستاد عالی مسابقات قرآن کریم صورت گرفت
ریاست ستاد عالی مسابقات قرآن کریم با اهدای لوح سپاس و تندیس از تلاش‌های نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای مدیریت برگزاری موفق جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌ها قدردانی کرد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویانی که در اردوی راهیان نور شرکت می کنند، غیبت های آنان در دانشگاه موجه است.
سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم در مرحله دانشگاهی از اوایل بهمن‌ماه آغاز شده و هر دانشگاه براساس برنامه زمانبندی داخلی خود اقدام به برگزاری جشنواره قرآن و عترت می‌کند و دانشگاه های خراسان جنوبی در نیمه اول اسفند ماه این مسابقات را برگزار خواهند کرد.
به همت نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند؛
از طرف نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري با همکاري معاونت فرهنگي دانشجويي جشنواره آموزشی (( طلوع انقلاب )) به مناسبت ایام دهه مبارکه فجر برگزار می شود.
استاد حوزه و دانشگاه:
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که فاطمیه در واقع نماد دفاع از ولایت و هزینه‌کردن در پای اعتقادات است، گفت: پیام اصلی فاطمیه این است که در همه ی زمان‌ها، آن پیامی را دریافت کنیم که مطابق با شرایط مکانی، زمانی و ولایتمداری باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه دانش بدون تعهد دنیا را به آتش کشید، گفت: اگر بخواهیم مشکلات موجود تکرار نشود باید مسئله تعهد و تفکر بسیجی در دانشگاه ها توسعه یابد.
دومین کنگره نماز، سلامت روان و تعالی خانواده به منظور ترویج و پژوهش مبانی علمی روانشناسی مبتنی بر نماز به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز اعزام هجدهمین دوره سفرهای عتبات عالیات دانشگاهیان از امروز یکشنبه خبر داد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند از آغاز ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از ۲۵ ‌آذرماه خبر داد و گفت: تمامی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های خراسان جنوبی می‌توانند برای تشرف در سایت ثبت نام کنند.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:
محمد زارع گفت: به منظور تسهیل سفر برای دانشگاهیانی که قصد سفر به عتبات عالیات دارند از ماه ها قبل با تشکیل جلسات با بانک ملت و صندوق رفاه و انعقاد تفاهم نامه، تصمیم بر آن شد تا به دانشگاهیان متقاضی به صورت ویژه وام عتبات عالیات پرداخت شود.
ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان مدارک لازم زائرین اصلی و ذخیره را جهت اعزام به عتبات دانشگاهیان اعلام کرد.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: زائرین ذخیره اعزام به عتبات دانشگاهیان باید مانند زائرین اصلی ثبت‌ نام خود را تا 13 دی نهایی کرده و مدارک را کامل تحویل دهند.
پژمانفر:
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه دولت کاهش اعتبارات فرهنگی را در اولویت قرار داده است، گفت: گزارش‌ها و عملکرد سازمان برنامه و بودجه متناقض است و با وجود تخصیص اعتبارات قرآنی سال 96، تاکنون ریالی پرداخت نشده است.
هشتم ربیع الثانی سالروز میلاد امام حسن عسکری (ع) است.
ولی پور مطلق در گفتگو با دانشجوپرس:
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند از تمدید ثبت نام اردوی راهیان نور تا 7 دی ماه خبر داد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: ارتباط علمی بیشتر با دانشگاه‌های غیرایرانی به ترویج بیشتر اسلام می انجامد.
همزمان با ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان
دانشجویان می‌توانند با شرکت در «طرح دعوت» که همزمان با ثبت‌نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان اجرا می‌شود، یک سفر رایگان به عتبات هدیه بگیرند.
با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و معاونت برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند کارگاه آموزش اخلاق حرفه ای برگزار شد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی:
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: دانشجومعلمان باید نسبت به ارزش های انقلاب و رسالت شهدا، آگاه باشند و آن را به آینده سازان کشور منتقل کنند.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی :
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بی تردید گام نهادن در راه شهیدان و فرهنگ ایثار در فضای دانشگاهی چراغ راه هدایت جامعه و منبع بیکران تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی است که برگزاری یادواره ها و زنده نگه داشتن یاد شهدا به ارتقای معنوی دانشجویان کمک زیادی می کند و این خود یکی از نیازهای اساسی امروز کشور ما در ترویج فرهنگ ایثار،شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان است.