نشر خبر

گزارش تصویری

آخرین عناوین

اخبار ویژه

با حکم وزیر علوم؛
وزیر علوم با صدور حکمی، دکتر احمد خامسان را به سمت "سرپرست دانشگاه بیرجند" منصوب کرد.
دانشجوی معترض دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
دانشجوی معترض دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همه دانشجویان از وضعیت سلف ابراز نارضایتی دارند و باید برای این موضوع راه حلی اندیشیده شود.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه بزرگمهر قائنات از کسب دو عنوان سوم مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور توسط دانشجویان دانشگاه بزرگمهر قائنات خبر داد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش جزئیات حذف کنکور هنرجویان فنی و حرفه‌ای و کاردانش از سال آینده را تشریح کرد.
روایت میدانی از تلاش جهادی دانشجویان در مناطق زلزله‌زده؛
هر گوشه سعید قاسمی ها و بچه ای جهادی، دانشجوها و طلبه های پاکباخته هستند، چشم ها رنگی از امید دارد و هر جا نیستند، گرد مرگ و ناامیدی روی همه چیز نشستنه است. دولتی ها مردم را به خودشان واگذاشته اند و گزارش های دروغی می دهند که نفس آدم را از حیرت و خشم و بغض بند می آورد.
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت‌کننده در کاروانهای راهیان نور:
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: در مقابل این حمایت‌های جهانی از رژیم بعثی، جمهوری اسلامی ایران، تنها چیزی که در اختیار داشت، ملت با ایمان و رهبری مقتدری همچون امام بزرگوار بود که در نتیجه آن، همه تلاشهای قدرتهای شیطانی دنیا، همچون تیری به سنگ خورد و ملت ایران، در ۸ سال دفاع مقدس بر همه قدرتها پیروز شد.
نامه ۴۲ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به نمایندگان مجلس:
اخیرا مطلع شدیم که جمعی از نمایندگان دلسوز مجلس طرحی با عنوان" اعاده اموال نامشروع مسئولین کشور" پیشنهاد داده‌اند که حرف دل تمام مردم ایران است.
دو دستگاه اتوبوس از دانشجویان دانشگاه‌های فردوس امروز به راهیان نور جنوب کشور اعزام شدند.
توکلی:
مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت نام ۷ هزار داوطلب در مهلت مجدد کنکور سراسری ۹۷ خبر داد و آخرین فرصت ثبت نام را چهارشنبه ۱۶ اسفند ۹۶ اعلام کرد.
یادداشت دانشجویی/
موضوع حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ازجمله اهدافی است که دولت‌ها در جهت تأمین منافع عمومی جامعه با اعمال سیاست‌های حمایتی خود از آن‌ها در مقابل خیل وسیع تولید و عرضه‌کنندگان کالا و خدمات دنبال می‌نمایند.
رهبر انقلاب در جمع نخبگان دانشگاه شریف:
گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی شریف که در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ برگزار شده بود، در همایشی در دانشگاه صنعتی شریف، منتشر شد.
گزارش تصویری/
نخستین یادواره شهدای گمنام دانشکده کشاورزی بیرجند شب گذشته با حضور مهندس مهدی چمران، عضو سابق شورای شهر تهران و جمعی از مسئولان دانشگاهی و بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در مسجد این دانشکده برگزار شد.
نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی:
نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: سادگی و اخلاص شهید چمران کاری کرد که اینگونه در قلب‌ها جای گیرد، اینها اسوه‌ها و الگوهای ما هستند که باید زندگی آنها برای جوانان فیلم شود.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی:
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: امسال هم همانند سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان خراسان جنوبی به سفر معنوی و تاثیر گذار راهیان نور اعزام خواهند شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این‌گونه می‌شود که 49 درصد فارغ‌التحصیلان جامعه بیکار می‌شوند که البته بخشی از آن مربوط به مشکلات جامعه است اما بخشی دیگر مربوط به نوع نگاه به این مسئله است.
نخستین یادواره شهدای گمنام دانشکده کشاورزی بیرجند ساعت 20 امشب در مسجد حضرت ولیعصر(عج) دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بیرجند برگزار می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی:
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه دهکده گیاهان دارویی استان در مساحت ۱۴ هکتاری احداث می شود، گفت: این پروژه پیش بینی شده با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تا سال ۹۹ به اتمام برسد.
دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: حذف تمام اعضای کمپینی که با رفتن دستجردی(معاون فرهنگی سابق) مخالف بودند، روالی است که معاون فرهنگی جدید در پیش گرفته است.
ظهر امروز؛
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ظهرامروز از دانشگاه صنعتی بیرجند بازدید کرد.
صبح امروز؛
جمعی از نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاههای بیرجند صبح امروز با علی ناصری، فرماندار بیرجند دیدار و گفتگو کردند.
مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب حیفا/روایتی داستانی از شکل گیری داعش
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های خراسان جنوبی خبر داد
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های خراسان جنوبی گفت: کتاب حیفا هم در عرصه سیاسی پیام ویژه‌ای برای جامعه دارد و هم ذهن جامعه بیشتر به امر کتابخوانی معطوف شود و این کتاب در زمینه چگونه شکل گیری داعش در عراق براساس اسناد موساد است که توسط حزب الله لبنان جمع آوری شده است.
دانشگاه بیرجند
صبح امروز رقم خورد؛
صبح امروز 19 بهمن ماه مجتمع انجمن های علمی – دانشجویی دانشگاه بیرجند افتتاح شد
گزارش تصویری/
مزار شهدای گمنام فردوس توسط دانشجویان به مناسبت آغاز دهه فجر و تجدید بعیت با امام راحل و شهدا غبارروبی شد.
استاد حوزه و دانشگاه:
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که فاطمیه در واقع نماد دفاع از ولایت و هزینه‌کردن در پای اعتقادات است، گفت: پیام اصلی فاطمیه این است که در همه ی زمان‌ها، آن پیامی را دریافت کنیم که مطابق با شرایط مکانی، زمانی و ولایتمداری باشد.

مصاحبه و گفتگو

یادداشت

یادداشت دانشجویی/
ابوالفضل رمضانی
یادداشت دانشجویی/
سجاد استیری
یادداشت دانشجویی/
علی احمدی
یادداشت دانشجویی/

خواندنیها