نشر خبر

گزارش تصویری

آخرین عناوین

  • به همت بسیج دانشجویی شهرستان فردوس؛
    بسیج دانشجویی شهرستان فردوس شب گذشته ویژه برنامه شبی با شهدا را برگزار کرد.
  • به همت بسیج دانشجویی پیام‌نور بیرجند؛
    مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی پیام‌نور بیرجند از تولید نرم افزار موبایلی ویژه راهیان نور به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه خبر داد.
  • مسئول بسیج دانشجوی خراسان جنوبی:
    مسئول بسیج دانشجوی خراسان جنوبی از اعزام کاروان راهیان نور دانشجویی از 10 اسفند ماه خبرداد و گفت: در مجموع بیش ازهزار و 200 دانشجو درسه بازه زمانی پنج روزه در قالب کاروان های خواهر و برادر تا 25 اسفند به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

اخبار ویژه

به همت بسیج دانشجویی شهرستان فردوس؛
بسیج دانشجویی شهرستان فردوس شب گذشته ویژه برنامه شبی با شهدا را برگزار کرد.
به همت بسیج دانشجویی پیام‌نور بیرجند؛
مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی پیام‌نور بیرجند از تولید نرم افزار موبایلی ویژه راهیان نور به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه خبر داد.
مسئول بسیج دانشجوی خراسان جنوبی:
مسئول بسیج دانشجوی خراسان جنوبی از اعزام کاروان راهیان نور دانشجویی از 10 اسفند ماه خبرداد و گفت: در مجموع بیش ازهزار و 200 دانشجو درسه بازه زمانی پنج روزه در قالب کاروان های خواهر و برادر تا 25 اسفند به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.
تقویت جریان انقلابی و شعار ما می‌توانیم دستاورد‌های مضاعفی نصیب کشور می‌کند/ غفلت از ظرفیت داخلی از آسیب‌های نگاه به خارج است
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: باتوجه به جریان انقلابی و حرکت بسیار ارزشمند از این هم بیشتر می‌توان دستاورد‌های گوناگون و تأثیرگذارتری داشته باشیم که قطعا اگر در جهت تقویت این حرکت و شعار ما می‌توانیم ارزشمند تلاش کنیم دستاورد‌های مضاعفی نصیب خواهد شد.
گزارش تصویری؛
ظهر امروز عده ای از جوانان و مردم انقلابی بیرجند پس از نماز جمعه این شهر در مخالفت با کنوانسیون های استعماری تجمع کردند.
با هدف معرفی یافته‌های علمی و دانشگاهی؛
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری همایش ملی «عناب»، اردیبهشت ۹۸ با هدف معرفی این میوه، خواص و کاربرد‌های آن در سطح ملی خبر داد.
در واکنش به لوایح پالرمو و CFT؛
تصویب لوایح استعماری همچون CFT و پالرمو که مصداق بارز خود تحریمی هستند، جایگاهی ندارد/در راستای شفاف سازی، رأی خود را به طور صریح و واضح در رسانه ها اعلام کنید.
در اعتراض به لوایح استعماری مرتبط با FATF؛
ظهر دیروز جمعی از دانشجویان دانشگاه بیرجند وصنعتی علیه تصویب لوایح استعماری پالرمو و CFT تجمع کردند.
طی نامه‌ای مطرح شد
بسیج دانشجویی خراسان جنوبی طی نامه‌ای از شهردار بیرجند برای پاسخگویی بی‌واسطه به مردم در مصلی نماز جمعه بیرجند دعوت کرد.
گزارش تصویری؛
بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند با برپایی غرفه ای در مسیر راهپیمایی 22 بهمن بیرجند اقدام به خدمات رسانی به مردم همیشه در صحنه بیرجند کردند.
به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی؛
صبح امروز تریبون آزادی با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان فردوس برگزار شد.
گزارش تصویری؛
روز گذشته به مناسبت دهه مبارکه فجر مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد شهرستان فردوس برگزار شد.
گزارش تصویری؛
بسیج دانشجویی شهرستان نهبندان نشست بصیرتی و سیاسی با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی را برگزار کرد.
گزارش تصویری؛
کرسی آزاد اندیشی با موضوع جایگاه زن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان شهرستان فردوس برگزار شد.
به مناسبت فرارسیدن دهه فاطمیه؛
موکب عاشقان جوان حریم فاطمی که به همت بسیج دانشجویی شهرستان طبس برپا گردیده به مدت شش روز به عزاداران حضرت زهرا(س) خدمت رسانی می کند.
قرار گاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در نامه ای به معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت آسیب شناسی پیرامون مسائل و مشکلات معادن استان را مطرح کرد.
محمدرضا عارف در حالی گفت: موسوی و کروبی نقش غیرقابل انکار در انقلاب دارند، گویی این دو مثلا سال 60-61 درگذشته‌اند و او از دو انقلابی مرحوم حرف می‌زند!
فرهاد رهبر:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد اخراج صادق زیباکلام از این دانشگاه گفت: ما کسی را اخراج نکردیم بلکه به وی اعلام کردیم فعالیت شما غیرقانونی است.
واکنش سیدمحمد حسینی به اظهارات احمدی‌نژاد:
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اعلام کرد: نیروهای انقلابی در برابر هر عنادورزی به وظیفه انقلابی خود در روشنگری اذهان عمومی عمل خواهند کرد، دعا می‌کنیم احمدی‌نژاد هم حد و حدود خود را بشناسد و از صف عنادورزان جدا شود.
ولایتی در پاسخ به روحانی:
رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: تفاوت علوم دقیقه و علم تجربی و علوم انسانی در اسلام و غرب تفاوت در جهان بینی است، در جهان بینی اسلامی خلقت بر اساس حکمت و تدبیر و تقدیرگرایی است.
گزارشی از واکنش دانشگاهیان به اتفاقات اخیر کشور
اظهارات روحانی درباره مسائلی مانند رفراندوم، ماجرای سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج و نامه احمدی‌نژاد به رهبر معظم انقلاب از مسائلی بود که باعث شد دانشگاهیان در فضای مجازی با هشتک‌ها و تصاویر مختلف به آن بپردازند و واکنش نشان دهند.
طرقی:
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: احتمالا احمدی‌نژاد از لحاظ سلامت عقلانی مشکل پیدا کرده است زیرا اظهارات وی با عملکردش کامل در تعارض است.
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه:
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور در حوزه علوم انسانی گفت: روحانی نگاهی کاملا ابزاری به علم دارد و تفاوت را تنها در نحوه استفاده از علوم دانسته‌است، حال آنکه داوری سال‌ها و بارها این تذکر را داده است که علم ابزاری نیست که به هر نحوی به استخدام هرکسی در آید.
ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی کشور روز سه شنبه با پایان مرحله کشوری خاتمه یافت که تیم دانشجویی کاپا از استان فارس به عنوان برگزیده این دوره توسط هیات داوران انتخاب و اولین نشان خواجه نصیرالدین طوسی اهدایی این مسابقات به این تیم تعلق گرفت.

مصاحبه و گفتگو

مسوول سابق جامعه اسلامی دانشگاه بیرجند:
مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی بیرجند:
مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی:
نماینده دانشجویان معترض دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با دانشجو پرس:
دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند: