نشر خبر

گزارش تصویری

آخرین عناوین

اخبار ویژه

محمدرضا عارف در حالی گفت: موسوی و کروبی نقش غیرقابل انکار در انقلاب دارند، گویی این دو مثلا سال 60-61 درگذشته‌اند و او از دو انقلابی مرحوم حرف می‌زند!
فرهاد رهبر:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد اخراج صادق زیباکلام از این دانشگاه گفت: ما کسی را اخراج نکردیم بلکه به وی اعلام کردیم فعالیت شما غیرقانونی است.
واکنش سیدمحمد حسینی به اظهارات احمدی‌نژاد:
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اعلام کرد: نیروهای انقلابی در برابر هر عنادورزی به وظیفه انقلابی خود در روشنگری اذهان عمومی عمل خواهند کرد، دعا می‌کنیم احمدی‌نژاد هم حد و حدود خود را بشناسد و از صف عنادورزان جدا شود.
ولایتی در پاسخ به روحانی:
رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: تفاوت علوم دقیقه و علم تجربی و علوم انسانی در اسلام و غرب تفاوت در جهان بینی است، در جهان بینی اسلامی خلقت بر اساس حکمت و تدبیر و تقدیرگرایی است.
گزارشی از واکنش دانشگاهیان به اتفاقات اخیر کشور
اظهارات روحانی درباره مسائلی مانند رفراندوم، ماجرای سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج و نامه احمدی‌نژاد به رهبر معظم انقلاب از مسائلی بود که باعث شد دانشگاهیان در فضای مجازی با هشتک‌ها و تصاویر مختلف به آن بپردازند و واکنش نشان دهند.
طرقی:
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گفت: احتمالا احمدی‌نژاد از لحاظ سلامت عقلانی مشکل پیدا کرده است زیرا اظهارات وی با عملکردش کامل در تعارض است.
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه:
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور در حوزه علوم انسانی گفت: روحانی نگاهی کاملا ابزاری به علم دارد و تفاوت را تنها در نحوه استفاده از علوم دانسته‌است، حال آنکه داوری سال‌ها و بارها این تذکر را داده است که علم ابزاری نیست که به هر نحوی به استخدام هرکسی در آید.
ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی کشور روز سه شنبه با پایان مرحله کشوری خاتمه یافت که تیم دانشجویی کاپا از استان فارس به عنوان برگزیده این دوره توسط هیات داوران انتخاب و اولین نشان خواجه نصیرالدین طوسی اهدایی این مسابقات به این تیم تعلق گرفت.
سفیر آلمان در ایران تأکید کرد؛
سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران گفت: طی سال‌های گذشته فعالیت‌های علمی و آموزشی میان دو کشور ایران و آلمان احیا شده است.
شهرآئینی:
جانشین مسئول بسیج دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس گفت: تغییر بینشی که به تغییر روش در مسئولین دستگاه دیپلماسی منجر شده از بزرگترین دستاوردهای برجام است.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان این که دانشگاه با توجه به نقش و جایگاهی که دارد طبیعتا باید نماد احترام و کرامت باشد تاکید کرد: رفتارهای استبدادی مانند داشتن سوء ظن نسبت به دانشگاهیان و بی اعتنایی به آرای آنان باعث سرخوردگی می شود.
گلرو در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:
دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: معاونت فرهنگی وزارت بهداشت به ستادی برای تاسیس تشکل‌های یکبارمصرف تبدیل شده است.
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران اعلام کرد
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران اعلام کرد: آموزش و پرورش و سیستم آموزش عالی کشور در کارنامه چهل ساله خود نمره قابل قبولی نسبت به عملکردشان در امور تربیتی و پرورشی که بلاشک باید در چارچوب موازین و اصول اسلامی باشد کسب نکرده‌اند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی از مخالفت با درخواست صدور مجوز تجمع دانشجویان برای سومین بار خبر داد.
طی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی مطرح شد
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه گفت: برخوردی قاطع با جنایتکاران خیابان پاسدارن داشته باشید و آن‌ها را به اشد مجازات برسانید تا زهر چشمی برای تمام اخلالگران نظم و امنیت کشور باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران:
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: کسانی که در زمان اغتشاشات اخیر در داخل دانشگاه تهران دست به اقدامات هنجارشکنانه زدند، دانشجو نبودند و چه بسا اگر تدبیر بهتری شده بود این افراد به دانشگاه راه پیدا نمی‌کردند.
یادداشت/رسول هادی‌پور
معاون طرح و برنامه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور طی یادداشتی با اشاره‌ای گذرا به فرصت‌ها و تهدیدات چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی سال‌های پیش رو را فرصتی برای بلوغ انقلاب دانست.
سیدعباس نبوی:
نبوی از ادوار دفتر تحکیم وحدت گفت: واقعاً من معتقدم که یکی این طلبه های جوان، سالم و پاک و یکی هم واقعاً جنبش دانشجویی آخرین سنگر هستند.
غیب‌پرور:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اکسیژن حیات طیبه انقلاب، انقلابی گری و تحول گرایی است به همین دلیل نمی‌توانیم نگاه رسوب گرفته و سلب داشته باشیم.
نقوی حسینی:
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: همه پرسی رمز عملیات‌های دشمن است یعنی هر گاه دشمن در ۴۰ سال گذشته تلاش داشته تا علیه ملت چالش و مشکل ایجاد کند بر طبل رفراندم کوبیده است.
نایب دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند گفت: متاسفانه گاها می بینیم که یک نوع فضای رعب و وحشت کاملا واهی از سوی عده ای که فضای آزاد اندیشی را به نفع خود نمی بینند در دانشگاه ایجاد می شود در حالی که به جرأت می توانم ادعا کنم با هیچ فردی در این دانشگاه به جرم ابراز اعتقادات و عقاید خود در این جلسات کوچک ترین برخورد و یا تذکری صورت نگرفته است.
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: خوشبختانه با ياری خدا و درايت مردم با بصيرت اين توطئه شكست خورد و از پيام های ضد انقلاب در تريبون ها و كانال های خبری نااميدی آن ها از مردم شريف ايران به وضوح مشخص بود.
مسوول سابق جامعه اسلامی دانشگاه بیرجند:
مسوول سابق جامعه اسلامی دانشگاه بیرجند گفت: پیامی که راهپیمایی برای مسؤولان خواهد داشت این است که همواره این مردم در بزنگاه های حساس حاضر بوده و دین خود را ادا کرده اند و در مشکلات مانند زلزله و امثالهم به یاری سه قوه شتافته اند.
واکنش بسیج اساتید دانشگاه تهران به سخنرانی روحانی در ۲۲ بهمن
بسیج اساتید دانشگاه تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد: آقای رییس جمهور! به جای آدرس‌های غلط، همه توان خود را برای ایفای وظایف به کار بندید زیرا زیبنده نیست شخص اول اجرایی کشور، لباس اپوزیسیون بپوشد.
دانش پژوه مجمع شهید دیالمه:
دانش پژوه مجمع شهید دیالمه گفت: راهپیمایی 22 بهمن جواب همه سوالات و شبهات دشمنان را داد و نیازی به برگزاری رفراندوم در ایران نیست و همین حضور مهر تائید دیگری بر قوام نظام اسلامی است.

مصاحبه و گفتگو

مسوول سابق جامعه اسلامی دانشگاه بیرجند:
مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی بیرجند:
مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی:
نماینده دانشجویان معترض دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با دانشجو پرس:
دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند: