نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30421  |  
تاریخ انتشار : 1396-06-25 09:02
مسئول طرح هجرت بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه امروز ما رسالت خود را حرکت در مسیر اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال می دانیم، گفت: ما توانسته ایم با ایجاد مرغداری نیمه صنعتی، قالیبافی، آموزش چرم دوزی، خیاطی، عرق گیری و موارد دیگر زمینه ی اشتغال برای جوانان و بانوان در روستاها را ایجاد کنیم و رونق بخشیم.

محمدمودی مسئول طرح هجرت بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجوپرس اظهار داشت: گروه جهادی شهید امینی قریب به ۵ سال است که در زمینه‌های عمرانی ، فرهنگی ، آموزشی و اقتصادی در روستاهای اسماعیل‌آباد ، حسین‌آباد ، محمد‌آباد ، فیروز‌آباد ، چاهدراز ‌، ذهاب آغاز به کرده است.
 

وی افزود: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تهاجم فرهنگی و تاکید ایشان بر فرهنگسازی، ما به عنوان پیش قراولان این عرصه، تمام تلاش خود را در جهت فرهنگسازی و مقابله با هجمه‌های فرهنگی به کار برده و در جهت افزایش روحیه‌ی جهاد و ایثار ، آموزه‌های دینی و معنوی ، طب اسلامی و آسیب‌های اجتماعی اقدام نموده‌ایم.
 

مسئول طرح هجرت بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه آنچه که رهبر معظم انقلاب در دهه اخیر بارها تکرار فرموده‌اند و نیاز جامعه اسلامی است توجه به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است، ادامه داد: امروز ما رسالت خود را بر این مبنا می‌دانیم و برای تحقق آن تمام توان خود را به کار برده‌ایم و امروز توانسته‌ایم با ایجاد مرغداری نیمه صنعتی و آموزش چرم دوزی ، خیاطی ، عرق‌گیری و غیره زمینه اشتغال برای جوانان و بانوان در روستاها ایجاد کنیم.
 

مودی گفت: ساخت مسجد و حسینیه ، مرغداری نیمه صنعتی ، حمام و سرویس بهداشتی از جمله فعالیت‌های عمرانی گروه جهادی شهید امینی بوده‌است.
 

وی با اشاره به آیه 11 سوره رعد"انَّ اللهَ لايُغيِّرُ ما بقومٍ حتّي يُغيِّروا ما بأنفُسِهِم"(خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر بدهند) اظهار کرد: اگر مردم میخواهند محرومیت از روستاها برداشته شود، این همت جمعی می طلبد البته اول خودشان باید دست بکار شوند نه اینکه منتظر کمک دیگران بمانند و خودشان دست از کار بشویند.
 

مسئول طرح هجرت بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه منطقه شوسف مستعد معادن است، گفت:چرا دانشجوی این منطقه باید این همه هزینه کند آخر هم شغلی به دست نیاورد ؟ دانشجوهای خود را به رشته‌های مهندسی معدن و یا زمین‌شناسی بفرستید.
 

مودی افزود:این منطقه دچار خشکسالی شده و باید بدنبال روش های نوین آبیاری مختص به شوسف گردید و کاری کنیم که علم دانشجو‌، دردی از جامعه دوا کند.
 
انتهای پیام/

 

نظر شما