نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30458  |  
تاریخ انتشار : 1396-06-27 10:40
دبیر انجمن‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برجام تجربه تلخی است که جمهوری اسلامی با سهل اندیشی دولت با آن روبرو شد و تلخی این قرارداد روز به روز بیشتر می‌شود.

به گزارش دانشجوپرس، علی دهقان دبیر انجمن‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضمن انتقاد از کارشکنی آمریکا در برجام گفت: برجام تجربه تلخی است که جمهوری اسلامی با سهل اندیشی دولت با آن روبرو شد و تلخی این قرارداد روز به روز بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: اینکه دولت آمریکا این روزها تهدید‌هایی را علیه جمهوری اسلامی در قالب برجام مطرح می‌کند چیز جدیدی نیست اما آنچه اهمیت دارد این است که گام‌های عملیاتی دولت آمریکا عرصه را تنگ‌تر خواهد کرد و این گام‌ها همچنان ادامه دارد. آن زمان که منتقدان روحانی، دلواپس گره‌زدن برجام با آب خوردن مردم بودند چنین روزهایی را پیش‌بینی می‌کردند.
این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: دولت دوازدهم هرچه زودتر باید از شعار و حرف در حوزه برجام دست بردارد و فکری برای پاسخ عملی و واقعی به اقدامات آمریکا کند چراکه تا همین امروز تبعات اعتماد به آمریکا و برجام دامن بخشی از سازمان‌ها و نهادها را گرفته است به طوریکه حقوق برخی کارکنان و کارمندان آن‌ها داده نشده است و از لحاظ اقتصادی آنها را با مشکل روبرو کرده است.
دهقان تاکید کرد: آنچه نگران کننده است اجرای قانون مادر تحریم‌ها علیه ایران است که این‌بار علاوه بر شهرستان‌ها، استان‌های بزرگ کشور به خصوص پایتخت را دچار چالش‌های اقتصادی و معیشتی بزرگ‌تری خواهد کرد.
دبیر انجمن‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان داشت: راه برون رفت از این چالش‌ها عمل به رویکردهای اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است به گونه‌ای که مردم آن را در زندگی خود لمس کنند و اثرات مثبت آنها را به عینه ببینند.
انتهای پیام/

نظر شما