نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30677  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-27 14:26
دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند:
نباید با اعتماد بیجا به اروپا بار دیگر به چاه حماقت بیفتیم
دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند با بیان اینکه نباید با اعتماد بیجا به اروپا بار دیگر به چاه حماقت بیفتیم، گفت: شکست پروژه مذاکره باید درس عبرتی گردد تا با تکیه بر توان داخلی کشور و ایمان به ما می توانیم جلوی سلطه بیگانگان را بگیریم.

مرتضی پور سلطانی دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجو پرس، اظهار داشت: از ابتدای ظهور ترامپ در میان کاندیدای انتخابات امریکا، با چهره ای جنگ طلب و خشن، صحبت روی احتمال پایبند نبودن وی در برجام و احتمالا نقض یکجانبه آن از طرف وی داغ بود اما همان ابتدا نیز رهبر فرزانه انقلاب به درستی فرمودند که فرقی میان او و دیگران نیست. و اگر درست بنگریم تفاوتی میان هیچ یک از روئسای جمهور آمریکا در مواضع خصمانه آن ها نیست و همه یک سیر وحشیانه را با ادبیات های متفاوت جلو میبرند.

وی ادامه داد: ترامپ با ادبیاتی عجیب و به دور از عرف یک رئیس جمهور در حالی مردم و ملت ایران را حامیان تروریسم اعلام می کند که به اعتراف خودش داعش زاییده دولت اوباما است و هرگز جنایات بوش و دیگر روئسای جمهور آمریکا از ذهن بیرون نمی رود.

 

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند افزود: ترامپ در حالی دم از مبارزه با تروریسم می زند که چندی پیش در میان جماعتی بدور از تمدن و کودک کش به رقص شمشیر پرداخت.

 

پور سلطانی با بیان اینکه عهدشکنی اخیر آمریکا برگ تازه ای بر دفتر بدعهدی های شیطان بزرگ است تا همگان بدانند دست دراز کردن به سمت دشمن خطای بزرگیست، گفت: سابقا شاهد آن بودیم که برخی ادعای دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی را داشتند و نه ملت ایران ولی بار ها دیده ایم که از آمریکا جز دشمنی برنمی آید.

 

وی با اشاره به صحبت ترامپ در خصوص خلیج فارس، اظهار کرد: صحبت از خلیج عربی جز بازی احمقانه ای علیه ملت ایران نیست تا آن عده ساده لوح که گول دستکش مخملی روی دست چدنی را خورده اند به خود بیایند و دشمن را بشناسند.

 

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه بیرجند با بیان اینکه نباید با اعتماد بیجا به اروپا بار دیگر به چاه حماقت بیفتیم، گفت: شکست پروژه مذاکره باید درس عبرتی گردد تا با تکیه بر توان داخلی کشور و ایمان به ما می توانیم جلوی سلطه بیگانگان را بگیریم.

 

انتهای پیام/

نظر شما