نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30749  |  
تاریخ انتشار : 1396-08-16 13:23
تعداد ۵۵۰ نفر از دانشجویان خراسان جنوبی جهت دریافت مجوز خروج از کشور و حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در سامانه دانشجویی سقانور ثبت نام کردند.

ابوذر صلاحی در گفتگو با خبرنگار دانشجوپرس، از اعزام تعداد ۵۵۰ نفر از دانشجویان خراسان جنوبی به کربلای معلی خبر داد و گفت: این دانشجویان جهت دریافت مجوز خروج از کشور و حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در سامانه دانشجویی سقانور ثبت نام کردند.

وی بیان کرد: دانشجویان استان در قالب ۴ کاروان از دانشگاههای مختلف به زیارت عتبات عالیات و شرکت در سیل عظیم عاشقان اربعینی اباعبدالله الحسین اعزام شدند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ۲دستگاه اتوبوس خواهر و برادر از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، ۲ دستگاه اتوبوس برادر از دانشگاه بیرجند، یک دستگاه اتوبوس برادراز شهرستان قاین و یک دستگاه اتوبوس از شهرستان فردوس در قالب کاروانی اعزام شدند.

وی در ادامه گفت: سایر دانشجویان عزیز نیز به صورت انفرادی یا با گروههای مختلف و در اشکال گوناگون به این سفر معنوی رفتند.

ابوذر صلاحی افزود: تسهیل در کسب مجوز خروج از کشور برای دانشجویان و ایجاد زمینه مناسب برای حضور حداکثری دانشجویان انقلابی و ولایت مدار و عاشق اهل بیت در حرکت عظیم اربعین حسینی از جمله اهداف مهم امسال بسیج دانشجویی بود که با ایجاد موکب های دانشجویی در داخل کشور و همچنین مسیر پیاده روی در عراق و پیش بینی اسکان برای دانشجویان در نجف و کربلا تا حدود زیادی محقق شد.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در پایان گفت: امیدواریم وزارت علوم با همکاری بیشتر با قرارگاه نور بسیج دانشجویی و زمینه سازی واطلاع رسانی بهتر خدمات دانشجویی از جمله موجه کردن غیبت دانشجویان در این بازه، زمینه حضور بیشتر و بهتر دانشجویان علاقه مند را در سالهای آتی فراهم کند.

نظر شما