نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31296  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-09 10:03
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با بیان اینکه طرح و یادآوری ۹ دی خود بصیرت افزاست، اظهار کرد: حوادث حین و پس از انتخابات ۸۸ یادآور انحراف های ابتدای انقلاب است و آن عده ای که سعی در به فراموشی سپردم فتنه ۸۸ را دارند کاملا بر اهمیت آن واقفند و الا این گونه تلاش نمی کردند.

 مرتضی پورسلطانی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرنگار دانشجو پرس با بیان اینکه فتنه ۸۸ به خوبی ماهیت انسان ها را نمایان کرد، گفت: افرادی که ادعای پایبندی به قانون داشتند با قانون شکنی و زیر سوال بردن نهاد های انقلاب دست به آشوب زند و هنگامی که با برخورد سرد ملت انقلابی ایران روبرو شدند دست به سوی بیگانگان دراز کردند و تقاضای افزایش تحریم ها را دادند که به خیال خودشان درخت تنومند انقلاب را بخشکانند، اما غافل از آن که چراقی را که ایزد برفروزد هر آن کس پف کند ریشش بسوزد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه دنیا پرستی و جاه طلبی و روحیه اشرافیت که بارها از سوی امام امت مورد نهی قرار گرفته بود از سوی برخی از مسئولین ترویج داده می شد، ادامه داد: عده ای که خود را صاحبان انقلاب می دانستند نمی توانستند خود را دور از قدرت ببینندو از طرفی بعضی از گروه ها که با اهداف دیگری خود را در سیل عظیم مردم انقلابی انداخته بودند، زمانی با وجود امام خلع ید شدند و نتوانستند به اهداف شومشان برسند در تلاش بودند تا در زمانی مناسب از انقلاب و نظام انتقام بگیرند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند افزود: انقلاب خیانت دوستان را به خود بسیار دیده است، شریعتمداری و منتظری توانستند دو الگو بسیار خوب برای افرادی باشند که به خیالشان صاحبان انقلابند و می توانند در برابر موج مردم انقلابی حرکت کنند.

 

پور سلطانی گفت: در حوادث حین و پس از انقلاب عده ای ای که خود را پایبند به قانون می دانستند قبل از برگزاری انتخابات ادعای تقلب داشتند، حین انتخابات خود را پیروز انتخابات اعلام کردند و پس از انتخابات با نادیده گرفتن ۱۱ میلیون برگه رای ادعای واهی تقلب کردند، با وجود این که بار ها راه قانونی به آن ها پیشنهاد شد چون بر منطق سست خود اشراف داشتند ترجیح را بر آشوب دیدند و در روز قدس، ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن بر خلاف موج مردم دست به توهین و حرمت شکنی از اباعبدالله الحسین کردند اما نظام همچنان صبر کرد تا این که در ۲۵ بهمن و تنها ۳ روز پس از راهپیمایی پرشور مردم با ادعای دروغ اقدام به فراخوان کردند تا همصدا و هم آهنگ با بیگانگان و نامحرمان وجهه نظام را در جهان تخریب کنند. اما غافل از این که نتوانستند جز عده ای بازیگر را در میدان جمع کنند.

 

وی ادامه داد:زمانی که شعار انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است مطرح گشت دیگر نمی شد صبر کرد و باید برای حفظ و حراست از خون پاک شهیدان به پا خواست و این جا بود که با تدبیر شورای عالی امنیت ملی مساله حصر مطرح و عملی شد. 

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با بیان اینکه برخی اصلاح طلبان از ناآگاهی مردم سوء استفاده می کنند و با طرح مسائل حاشیه ای مسأله حصر را غیر قانونی جلوه می دهند، گفت: انقلاب و نهاد های قضایب را در این امر محکوم می کنند حال آن که باید توجه داشته باشیم مسأله حصر بنابر اصل ۱۶۷ قانون اساسی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی (که رئیس جمهور فعلی آن زمان دبیر آن بودند) تصویب شده و تا کنون ادامه دارد اما با کمال تاسف می بینیم که در بحبوحه انتخابات شعار رفع حصر از سوی رئیس این مجموعه یعنی حسن روحانی مطرح میشود که مشخصا جز شعار و جذب افکار هدفی ندارد و عملکرد دولت در این چند سال مؤید این ادعاست.

 

پور سلطانی بیان کرد: عده ای معاند قصد کمرنگ کردن و بی اهمیت جلوه دادن فتنه ۸۸ را دارند اما غافل از آن که فتنه خط قرمز نظام است و هرگز این مهر ننگ از کارنامه این افراد پاک نخواهد شد.

 

وی با بیان اینکه طرح و یادآوری ۹ دی خود بصیرت افزاست، اظهار کرد: حوادث حین و پس از انتخابات ۸۸ یادآور انحراف های ابتدای انقلاب است و این مهم را یادآور می شود که ملاک حال افراد است و حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با تاکید براینکه فتنه تمامی ندارد و باید با چشم بیدار به پاسبانی انقلاب بپردازیم، گفت: از ابتدای انقلاب عده ای غرب زده که بر توان داخلی اعتماد نداشتند دائم چشم به خارج داشتند و دارند. آن تفکر محو تماشای جمال غرب است و پیشرفت کشور را در گرو هر چه غربی تر شدن می داند هر چند حرف دیگری بزند و طرح مباحث فمینیستی، امضای تفاهمنامه ۲۰۳۰، قرار داد های گاه و بیگاه خارجی، خام فروشی، برجام، IPC و صد ها خیانت دیگر حاصل این تفکر است که حاصلی جز نا امیدی جوان توانای ایرانی و دوری از معارف کامل اسلامی ندارد.

 

پور سلطانی خاطرنشان کرد:  آن عده ای که سعی در به فراموشی سپردم فتنه ۸۸ را دارند کاملا بر اهمیت آن واقفند و الا این گونه تلاش نمی کردند.

 

وی گفت:وقتی می گوییم فتنه خط قرمز نظام است یعنی فتنه گران یا باید از عملکرد خود به درگاه خدا توبه کنند و به موج قدرتمند انقلابی مردم بپیوندند و یا هرگز جایگاهی در این نظام مقدس ندارند و مسئولین آگاه باشند از ابتدای انقلاب هر کس در مقابل رهبری و مردم انقلابی قد علم کرده است از مردم سیلی خورده است.

 

انتهای پیام/

نظر شما