نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30541  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-02 13:58
در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد
اهتمام بیش از پیش مسئولان و سیاست‌گذاران نظام اسلامی به پیشرفت علمی
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی بر لزوم اهتمام بیش از پیش مسئولان و سیاست‌گذاران نظام اسلامی به پیشرفت علمی کشور تاکید کرد.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت آغاز سال تحصیلی بیانیه‌ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: اول ماه مهر و آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را می توان بهار تعلیم و تربیت دانست. در آغاز هر سال تحصیلی بیش از 5 میلیون دانش آموز و دانشجو و بیش از 1 میلیون معلم و استاد دانشگاه، جهاد علمی خود برای پیمودن راه پرافتخار پیشرفت علمی کشور را آغاز می‌کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: در سال‌های اخیر و با توجه به اهتمام بیش از پیش مسئولان و سیاست‌گذاران نظام اسلامی به پیشرفت علمی و نیل به جایگاه در خور ملت ایران در عرصه علم و دانش، نقش تعلیم و تربیت بیش از پیش اهمیت خود را نمایان ساخته است. به موازات این اهمیت نهادهای سیاست‌گذار در حوزه علم و دانش وارد میدان تدوین سیاست‌ها و تصویب اسناد راهبردی این حوزه شده‌اند و با تدوین، تصویب، ابلاغ و اجرای اسنادی مانند نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خط مشی این حوزه مهم و حساس را ترسیم کرده‌اند.
دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی در این بیانیه آورده است: پس از پیمودن این مسیر سخت و دشوار آنچه که مطالبه اصلی بدنه قشر فعال در حوزه تعلیم و تربیت است، تدوین برنامه‌های اجرایی برای ترسیم مسیر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است؛ که امروز می‌توان این کار را وظیفه اصلی وزارت آموزش و پرورش دانست. در حوزه آموزش عالی نیز بحمدلله نقشه جامع علمی کشور در حال طی مسیر اجراست و دانشگاه‌ها باید با توجه به توانایی‌هایشان، نقش خود در این مسیر را تعریف کنند.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این بیانیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلمان و دانش آموزان شهید، قاطبه بدنه علمی کشور را به حرکت در مسیر تحقق جایگاه علمی کشور در عرصه جهانی فرا خواند.
انتهای پیام/

نظر شما