نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30591  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-13 19:26
مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند گفت: اگر فتنه ۸۸ مهار شد، دلیلی بر خشکیده شدن ریشه‌های فتنه نیست و در صورتی که ما بیدار نباشیم و از بصیرت غافل شویم، شکل‌گیری فتنه‌های دیگر محتمل است.

به گزارش دانشجو پرس محمدامین کریمی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار کرد: تاریخ نشان داده که تا ظلم و استبداد وجود دارد، جبهه حق به مبارزه می‌پردازد و تا زمانی که جبهه حق وجود داشته باشد، دشمنان دست از فتنه‌گری بر نمی‌دارند و تاریخ انقلاب نیز مؤید همین نظر است.
وی افزود: اگر فتنه ۸۸ مهار شد، دلیلی بر خشکیده شدن ریشه‌های فتنه نیست و در صورتی که ما بیدار نباشیم و از بصیرت غافل شویم، شکل‌گیری فتنه‌های دیگر محتمل است. 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با بیان اینکه اقتضای درس گرفتن و عبرت‌آموزی از حوادث مهم گذشته، بازخوانی فتنه ۸۸ و کالبدشکافی آن را ضروری می‌کند، گفت: باید به صورت مستمر بصیرت عمومی جامعه را بالا برد و خصوصاً جوانان و دانشجویان را نسبت به مسائل انقلاب، توطئه‌ها و فتنه‌ها علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی آشنا ساخت.
 کریمی تصریح کرد: برای جلوگیری از وقوع فتنه‌های بزرگ‌تر در آینده، باید با فتنه‌های گذشته، زمینه‌های پیدایی این فتنه‌ها، عوامل و عناصر پدیدآورنده این فتنه‌ها، اهداف و انگیزه‌های فتنه‌گران آشنا بود و این شناخت را به نسل‌های آینده منتقل کرد.
وی ادامه داد: معتقدیم فتنه‌گران و سران آن‌ها پیش از محاکمه در دادگاه رسمی در نزد افکار عمومی ملّت بزرگ ایران محاکمه شدند و طرد اجتماعی و بی‌توجهی عموم مردم به آن‌ها نشان از این واقعیت دارد.
مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند خاطرنشان کرد: هیچ یک از انقلابیون ماجرای فتنه ۸۸ و فتنه‌ای که به ریخته شدن خون شهدایی منتهی شد را از خاطر نبرده‌اند و قطعا از یاد نخواهند برد؛ اما جای سؤال است که آیا رؤسای مجلس شورای اسلامی و صدا و سیما وقایع ننگین‌آور سال ۸۸ را از یاد برده و اتفاقات فتنه را راحت به فراموشی سپرده‌اند؟! دیدن تصاویر این آقایان در کنار یکی از سران فتنه در یک قاب برای برخی افراد به خصوص خانواده شهدای فتنه ۸۸ دردآور بود.
کریمی ادامه داد: بدون شک این آقایان از ترکیب مهمانان همیشگی جماران مطلع بوده‌اند پس چرا به آن جا رفته‌اند و از همه مهم‌تر چرا باید در کنار یکی از سران فتنه به احوال‌پرسی بنشینند در عین حالی که می‌دانستند دوربین‌های بسیاری تصاویر آن‌ها را به ثبت می رسانند!
انتهای پیام/

نظر شما