نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30593  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-13 19:41
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای از اهتمام ویژه این دانشگاه در راستای توانمندسازی جوانان برای ساختن ایرانی آباد خبر داد.

به گزارش دانشجو پرس ناصر شمس روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در دولت دوازدهم مصمم است تا با سیاستگذاری های اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بیان کردند، همگام شده و نهایت سعی و تلاش خود را برای تحقق این امر به کار گیرد.

وی گفت: اکنون کشور نیاز مبرم به جوانانی دارد که بتوانند اشتغالزایی کرده و پس از فارغ التحصیلی منتظر استخدام و کار کارمندی نباشند.

شمس افزود: مراکز این دانشگاه در قالب 173 دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه‌ای در استان های مختلف کشور پراکنده هستند که از این تعداد 114 مرکز متعلق به پسران و 59 مرکز مربوط به دختران است.

وی ادامه داد: عمده فعالیت آموزشی این دانشگاه در زمان حاضر در سطح کاردانی است و هدف، تربیت کاردان (تکنسین) است. البته در تعدادی از مراکز این دانشگاه، دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و پیوسته نیز فعالند به نحوی که سطح کاردانی پیوسته با 54 رشته و کارشناسی ناپیوسته با 26 رشته ودر قالب دو نوبت آموزشی خدمات خود را به بیش از 200 هزار دانشجو ارائه می کند.

وی گفت: از آنجا که 70 درصد آموزش های این دانشگاه، کارگاهی و 30 درصد دیگر نظری است، لذا دانش آموختگان علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردارند و اکثراً در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار می شوند.

شمس افزود: مدارک تحصیلی دانش آموختگان این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج کشور معتبر هستند.
طول دوره تحصیل در هر یک از مقاطع (کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته) 2 سال و دانشجویان، تابع مقررات آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.

وی در مورد نحوه پذیرش دانشجو اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای دانشجویان خود را از بین دانش آموختگان دوره متوسطه نظام جدید هنرستان ها و متناسب با رشته تحصیلی آنها در یکی از رشته های شاخه فنی و حرفه ای یا شاخه کاردانش و یا فارغ‌التحصیلان دوره‌ چهار ساله نظام قدیم هنرستانها انتخاب می کند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دولت دوازدهم مصمم به اشتغالزایی و کارآفرینی در کشور است و دانشگاه فنی و حرفه ای نیز در این راستا اهتمام جدی به کمک و یاری دولت دارد.

نظر شما