نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30597  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-13 19:52
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت که رشته های برون مرزی این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد مورد تایید شورای گسترش وزارت علوم قرار نگرفت و حذف شد.

به گزارش دانشجو پرس امیر رضا شاهانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: حدود سه هزار رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی شورای گسترش وزارت علوم قرار گرفت که در نهایت رشته های برون مرزی که دارای متقاضی کمتری بود، حذف شد.
وی اظهار کرد: به عنوان مثال در نمایندگی های دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور از جمله امارات و افغانستان، رشته هایی که متقاضی کمتری برای تحصیل دانشجویان ایرانی داشت، از سوی وزارت علوم حذف شد.

شاهانی با بیان اینکه با مساعدت و همکاری وزارت علوم، موضوع مجوز رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی پایان یافت، تصریح کرد: در زمان حاضر پذیرش دانشجو در رشته های دانشگاه آزاد اسلامی، مورد تایید است.

حدود دو ماه قبل، مسئولان وزارت علوم تاکید می کردند که طبق قانون اهداف و وظایف وزارت علوم مصوب 28 مرداد 1373، صراحتا تکلیف، مشخص و تاکید شده است که تدوین و تغییر اساسنامه و صدور مجوز و هر گونه ایجاد و توسعه در آموزش عالی اعم از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و رشته‌های دانشگاهی بر عهده وزارت علوم است و دانشگاه آزاد را یکی از زیرنظام های آموزش عالی و موظف به رعایت ضوابط این مجموعه می دانند.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم نیز چندی پیش گفت: بر اساس تمامی ضوابط و مقررات بالادستی، دانشگاه آزاد یکی از زیرنظام‌های وزارت علوم و بر حسب مورد، وزارت بهداشت است، بنابراین مرجع تصمیم‌گیری رشته، ایجاد دانشکده و گروه آموزشی در این دانشگاه، شورای گسترش آموزش عالی است که دبیرخانه آن در دفتر گسترش آموزش عالی استقرار دارد و تعیین ظرفیت پذیرش در رشته محل ها از اختیار این دانشگاه،‌ خارج است.

اکنون و همزمان با آغاز سال تحصیلی 97-96، مشکل صدورمجوز و تایید رشته های دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم برطرف شده است.

 

نظر شما