نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30670  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-25 17:42
مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزش خبر جهاد دانشگاهی گفت: واگذاری اجرای دوره‌های آموزش خبر به جهاد دانشگاهی به واسطه ماهیت علمی این نهاد است.

به گزارش دانشجو پرس ، عباسعلی بهاری، مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دوره‌های آموزش خبر جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: واگذاری اجرای دوره‌های آموزش خبر به جهاددانشگاهی به واسطه ماهیت علمی این نهاد است.
 
وی افزود: آموزش ظرافت و ریزه ‌کاری‌هایی دارد و از این منظر برای اینکه به هدف و نتیجه خود برسد، ارائه آن را باید به نهادهای آموزشی و علمی چون جهاد دانشگاهی واگذار کرد.
 
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: این دوره‌های آموزشی خبر سطح بندی شده که تا سطح دوم، کلاس‌ها بین روابط عمومی‌ها و خبرنگاران مشترک است اما از سطوح بعد کلاس‌ها و مدرسین متفاوت می‌شود.
 
بهاری عنوان کرد: سه عامل برگزار کننده دوره‌ها، علاقمندی هنر جویان و نحوه تدریس استاد موجب پربارتر شدن این کلاس‌ها و استمرار آن می‌شود و آنچه برای ما حائز اهمیت است خروجی این دوره‌ها است.
 
وی خاطر نشان کرد: نهاد برگزار کننده، هنرجویان و استاد وقت و زمان زیادی را برای این دوره‌ها صرف می‌کنند و از این جهت تلاش باید بر افزایش و ارتقاء اگاهی‌های شرکت‌کنندگان در حوزه خبر باشد.
 
حمید مرادی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت:  آشنایی با مفاهیم اصلی خبر و عناصر و ارزش‌های خبری، آشنایی با ملاحظات مهم در خبرنگاری و ملاحظات و مهارت‌ها در رسانه‌های محلی، مدیریت کانال‌های خبری در فضای مجازی و آشنایی با سبک‌های نوین خبرنویسی، از جمله اهداف برگزاری این دوره‌ها است.
 
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاه به برگزاری این کارگاه‌ها در جهاددانشگاهی،تصریح کرد: این دوره‌ها در شش مرحله 16 ساعته ویژه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و خبرنگاران برگزار می‌شود.
 
مرادی با بیان اینکه این دوره‌ها در مرحله‌های مقدماتی، پیشرفته و عکاسی حرفه‌ای برگزار می شود، افزود: در دوره پیشرفته، اصول روزنامه‌نگاری، فعالیت در شبکه‌های مجازی، نکات کاربردی در مورد حرفه خبرنگاری، خبر رادیو و تلویزیون و پوشش‌های خبری آموزش داده می‌شود.
 
وی ادامه داد: مرحله مقدماتی این طرح به مدت 34 ساعت از 25 مهرماه به مدت چهار روز، در روزهای 25 و 26 مهرماه و دوم و سوم آبان‌ماه صبح و عصر برگزار می‌شود.
 
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این دوره‌ها شرکت‌کنندگان با مبانی خبرنویسی، اصول مصاحبه، گزارش‌نویسی و درست‌نویسی آشنا خواهند شد.
 
مرادی با بیان اینکه در هفته اول، کارگاه مقدماتی به صورت تئوری و در هفته دوم به صورت عملی و تئوری خواهد بود، اظهار کرد: در مراحل مقدماتی و پیشرفته این دوره، اساتید کشوری به آموزش خواهند پرداخت.
 
وی با بیان اینکه در مرحله مقدماتی حسام‌الدین قاموس‌مقدم، مدرس کشوری به آموزش دوره خواهد پرداخت، یادآور شد: در هر ماه دو کارگاه در جهاد دانشگاهی استان برگزار می شود که این کارگاه‌ها تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
منبع:خاورستان

نظر شما