نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30679  |  
تاریخ انتشار : 1396-07-28 20:34
جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند در پی اعتراض به مشکلات صنفی دانشگاه با گذاشتن غذای خود روی زمین، اعتراض خود را بیان کردند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند در پی اعتراض به مشکلات صنفی دانشگاه روز چهارشنبه با گذاشتن غذای خود روی زمین، اعتراض خود را بیان کردند. 

 

در پی اعتراضات صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند در رابطه با مشکلات و کمبودهای موجود در دانشگاه و نیز پایین بودن سطح خدمت رسانی در سلف سرویس،  با انتخاب سلف دانشگاه به عنوان مکان اعتراض به این امورات و با گذاشتن غذای خود مقابل سلف روی زمین، اعتراض خود را دانشجویان کردند.

 

رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند بعد از این موضوع در بین معترضین حضور پیدا کرد و بعد از شنیدن مطالبات دانشجویان با درخواست دانشجویان مبنی بر تشکیل جلسه ای سازماندهی شده جهت بیان دقیق تر مشکلات و دغدغه های دانشجویان موافقت کرد.

 

با پیگیری شورای صنفی دانشجویی و نیز همکاری و مساعدت معاونت دانشجویی، مدیریت دانشجویی و رئیس دانشگاه جلسه ای در روز بعد از اعتراض دانشجویان برگزار شد که در این میان حضور چندی از دانشجویان معترض و تعدادی از اعضای شورای صنفی به چشم میخورد.

 

در طول جلسه دانشجویان به بیان مشکلات صنفی-رفاهی خود پرداختند و به کمبود ها و نیاز های متعدد دانشجویان در عرصه دانشگاه اشاره کردند.

 

معاونت دانشجویی در این جلسه با بیان این نکته که همانطور که تا الان درب اتاق بنده و اعضای امور دانشجویی به روی دانشجویان باز بوده و به همان شکل که تا الان به مشکلات و دغدغه های شما گوش داده و در جهت جبران و نیز برطرف کردن نیاز های شما دانشجویان محترم قدم بر میداشتیم از این به بعد هم به دغدغه های شما دانشجویان عزیز در حدامکان جواب داده می شود، گفت: تلاش بر فراهم کردن موقعیتی در شان دانشجو را برای شما در دستور کار قرار داده و خواهیم داد.

 

ناصرمهرشاد، رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند هم با اشاره به این که راه ارتباطی دانشجویان برای بیان دغدغه ها و مشکلات آنان شورای صنفی دانشجویی می باشد،افزود: دانشجویان با کمک به اعضای این شورا با رساندن اطلاعات و کمبودها و نیز بیان مشکلات و دغدغه های دانشجویان به شورا، این افراد را در پیگیری و نیز بر طرف کردن موارد تا حد امکان یاری رسانند.

 

وی با اشاره به اینکه دانشجویان ما مطالبه گر نیستند، گفت: مطالبه گری دانشجویان به ما کمک می کند تا وظیفه مان را بهتر انجام دهیم و کیفیت را ارتقا دهیم. 

 

رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به اینکه در کشور ما مسئولین شفاف سازی نمی کنند، خاطرنشان کرد: بر روی همه دستگاه های اجرایی دانشگاه نظارت کامل داریم و آماده شنیدن انتقادات و پیشنهادات دانشجویان هسیتم. 

 

مهر شاد از اعضای شورای صنفی دانشگاه خواست که با جمع آوری موارد مدنظر دانشجویان و درخواست هایشان ، به مطالبات آنان به صورت مستقیم جواب دهند.

 

وی خاطر نشان کرد:  در زمینه کمک به شورای صنفی از هر کمکی که نیاز باشد و ممکن ، دریغ نخواهند کرد و به قسمتهای مختلف دانشگاه ابلاغ نمودند که همکاری لازم را با شورای صنفی دانشجویان داشته باشند.

 

مهرشاد راه پیگیری و براورده کردن مطالبات را شورای صنفی دانشجویان خواند و با موافقت افزایش اختیارات شورای صنفی از شورا خواست تا زین پس به صورت مطالبه‌گرانه از دانشگاه، به مطالبات دانشجویان پاسخ دهند.

 

امین سرابی، دبیر شورای صنفی دانشجویان با بیان اینکه این اعتراض دانشجویان تنها به کیفیت غذایی بر نمیگردد، گفت: اعتراض روز قبل دانشجویان که به صورت خود جوش و توسط تعدادی از دانشجویان دغدغه مند و به بهانه سلف دانشگاه شکل گرفت در حقیقت اعتراض و عدم نارضایتی دانشجویان از تمامی مشکلات فارغ آمده در دانشگاه بوده و دانشجویان راه اعتراض را سلف دانشگاه انتخاب کردند چراکه راهی جز این را برای رسیدن به حق خود نیافتند.

 

وی خاطر نشان کرد: وظیفه شورا جمع آوری و نیز پیگیری مطالبات بوده و تا حد توان مطالبات دانشجویان را تا مرز اجرا پیش خواهیم برد.

 

سرابی افزود: ما برای انجام هر چه بهتر وظیفه مان و نیز جواب دادن به درخواست های دانشجویان، در ابتدا نیازمند رسیدن نظرات و انتقادات دانشجویان هستیم و از دانشجویان درخواست میکنیم با بیان نظرات خود در تمامی موارد و قسمت ها مارا در این مهم یاری رسانند.

 

در ادامه درخواست های دانشجویان جهت پیگیری  مسائل فرهنگی، مقرر شد جلسه ای در هفته آینده با حضور فعالین فرهنگی و نیز مسئولین ذیربط دانشگاه برگزار شود.

نظر شما