نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30750  |  
تاریخ انتشار : 1396-08-18 13:38
در شب اربعین حسینی تعدادی از دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه بیرجند با هیئت دانشجوئی مسجد درگیر شده و شیشه مسجد امام جعفر صادق (ع) دانشگاه بیرجند را شکسته اند .

به گزارش دانشجو پرس، در تماس تعدادی از دانشجویان دانشگاه بیرجند با خاورستان هنجارشکنی یکی از تشکل های دانشجوئی دانشگاه بیرجند گزارش گردید .
 
خبرنگار خاورستان پس از پیگیری این موضوع متوجه شد که دیشب که همزمان با شب اربعین حسینی بوده تعدادی از دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه بیرجند با هیئت دانشجوئی مسجد درگیر شده و  شیشه مسجد امام جعفر صادق (ع) دانشگاه بیرجند را شکسته اند .
 
یکی از دانشجویان دانشگاه بیرجند که شاهد این اتفاق بوده است در این باره به خبرنگار خاورستان گفت : تعدادی از دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه بیرجند با جمعی از اعضای هیئت مسجد امام صادق دانشگاه، درگیر شدند.
 
وی در خصوص علت درگیری افزود : دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست قصد داشته اند تا به مناسبت شب اربعین، ایستگاه صلواتی راه اندازی نمایند که به دلیل حضور مختلط دختران و پسران عضو انجمن در درون ایستگاه، بچه های هیئت از ورود آنها به مسجد جلوگیری نموده اند که همین موضوع سبب درگیری دانشجویان تشکلی با اعضای هیئت شده است.
 
 

قربان زاده یکی دیگر از دانشجویان که شاهد صحنه درگیری بوده است گفت : پس از اردوهای مختلط ؛ گویا باید شاهد ایستگاه صلواتی و عزاداری مختلط هم باشیم . این بدعت عجیب و غریب توسط دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه که تشکلی تندرو و اصلاح طلب است رخ داد . اما هیئت مسجد دانشگاه به دلیل حضور مختلط دختران و پسران در این ایستگاه صلواتی عجیب و غریب از ورود آنها به مسجد خودداری کردند و کاملا محترمانه خواستند که این ایستگاه صلواتی فقط با حضور دانشجویان پسر برگزار شود .اما اصرار دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست که گویا از ابتدا هم قصد داشتند که درگیری ایجاد کنند شروع به لفاظی های زننده از سوی دناشجویان انجمنی شد .
 
وی افزود : پس از کلمات زشت و زننده باز هم دانشجویان هیئتی از موضع خود کوتاه نیامدند . همین موضوع سبب گردید که درگیری لفظی پیش آمده از سوی دانشجویان انجمن فرهنگ و سیاست تبدیل به درگیری فیزیکی گردد .
 
قربان زاده در ادامه اضافه کرد : دانشجویان انجمن در اقدامی زننده و زشت در شب اربعین حسینی حتی به مسجد دانشگاه هتک حرمت کردند و شیشه آبدارخانه مسجد توسط این دانشجویان شکسته شد .
 
طبق اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار خاورستان گویا  انجمن فرهنگ و سیاست با هدف تبلیغات برای انتخابات یکشنبه هفته آینده شورای مرکزی، اقدام به ایجاد ایستگاه صلواتی نموده است.
 
 
منبع: خاورستان 

نظر شما