نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30771  |  
تاریخ انتشار : 1396-08-21 11:27
استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه خیلی از سیاست های دولت روحانی با تعادل و اعتدال همخوانی ندارد،گفت: چرا باید نفر 23 لیست پیشنهادی برای وزارت علوم معرفی شود؟

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس، مهدی پازوکی شب گذشته در کرسی ازاداندیشی «اقتصاد مقاومتی یا وابسته» دانشگاه بیرجند با بیان اینکه علم غرب و شرق ندارد و در همه دنیا یکسان است، گفت: ما نظام اقتصاد اسلام داریم اما علم اقتصاد اسلامی نداریم.
 
وی با اشاره به اینکه به شدت با شورای عالی انقلاب فرهنگی مخالف هستم، گفت: اقتصاد مقاومتی را به مفهوم سلامت و انضباط اقتصادی در اقتصاد ایران قبول دارم.
 
این استاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه اقتصاد باید خصوصی شود، گفت: صنعت خودروی کشور را آنقدر حمایت کردیم که امروز منگول شده است، اگر حمایت ها منطقی نباشد نتیجه آن این می شود.
 
باید به سمت شایسته سالاری برویم
پازوکی با اشاره به اینکه با بیان اینکه ریشه فساد در اقتصاد دولتی است، گفت: سیستم اداری کشور را باید درست کرد و این با شعار نمی شود، اشتغال هم زمانی درست خواهد شد که برخورد علمی با موضوع داشته باشیم و نظام به سمت شایسته سالاری برود.
 
وی با بیان اینکه ما می توانیم آقای دنیا باشیم به شرطی که از عقل خود استفاده کنیم، گفت: حق ما این نیست که اقتصادی اینگونه داشته باشیم در کشور اقتصاددان های درجه یک داریم که باید از آنها استفاده شود.
 
این استاد دانشگاه با بیان اینکه سیستم اداری کشور در حال حاضر مریض است، گفت: ساختار مالیاتی در کشور باید درست شود و همه باید مالیات بدهند، در حال حاضر تنها 40 درصد مردم مالیات می دهند؛ 40 درصد فرار مالیاتی داریم و 20 درصد هم معافیت مالیاتی، اینها باید ساختارمند درست شوند.
 
پازوکی با اشاره به اینکه در 31 استاد کشور دانشگاه فرهنگیان را راه اندازی کردند که در آن رتبه های 14 هزار به بالای کشور می روند، گفت: رتبه های اول کنکور در دانشگاههای شریف و سایر دانشگاههای برتر کشور تحصیل می کنند، آموزش و پرورش باید معلمان را از بین این نخبگان دانشگاهی انتخاب کند، لذا شاگرد اول های کنکور باید به آموزش و پرورش بیایند نه شاکرد آخری ها.
 
جای شورای عالی انقلاب فرهنگی بودم دانشگاه پیام نور را تعطیل می کردم!
وی با بیان اینکه متاسفانه دانشگاههای ما امروز به کارخانه مدرک سازی تبدیل شدند، لذا من اگر جای شورای عالی انقلاب فرهنگی بودم از همین فردا صبح در دانشگاه پیام نور را می بستم، گفت: هر شخصی در ایران مدرک دکترا دارد و نمی تواند با یک زبان بین المللی حرف بزند باید مدرک او را به زباله دان فرستاد.
 
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تنها 14 درصد خصوصی سازی ما در ایران واقعی است و مابقی را دست یک سری افراد الاف دادند، گفت: بنده به پدیده خصوصی سازی در ایران می خندم.
 
پازوکی با بیان اینکه باید یارانه را به تنها سه دهک پایین جامعه داد، گفت: یارانه باید به تولید اختصاص پیدا کند، این روشی که الان یارانه توزیع می شود که پزشکی با درآمد ماهانه 70 میلیون تومان هم یارانه می گیرد این گدا پروری است.
 
وی گفت: حذف دهک های بالای جامعه از یارانه ها یک جرات می خواهد که دولت بدلیل ترس از دست دادن محبوبیت خود این کار را نمی کند.
 
استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه خیلی از سیاست های دولت روحانی با تعادل و اعتدال همخوانی ندارد،گفت: چرا باید نفر 23 لیست پیشنهادی برای وزارت علوم معرفی شود، سر مردم را نباید کلاه گذاشت.
 
 

نظر شما