نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30784  |  
تاریخ انتشار : 1396-08-23 18:56
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: رسالت کارآفرینی، وظیفه دانشگاه ها و آموزشگاه ها است که متاسفانه مسئولین آنهابه خودشان یا معاونین شان زحمت حضور در جلسات را نمی دهند.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از خاورستان، بی بی عصمت سرفرازی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر  امروز در جلسه کمیته راهبردی و هماهنگی آموزش های مهارتی خراسان جنوبی، اظهار کرد: یکی از دغدغه های موجود در جامعه این است که دانش و آگاهی کسب شده در مدارس و دانشگاه ها منجر به اشتغال واقعی نمی شود.
 
وی ضمن اشاره به این که خراسان جنوبی دارای ظرفیت کار و نیروی انسانی است، تصریح کرد: بایستی از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: با توجه به این که در سال تولید و اشتغال هستیم، باید در  راه اشتغالزایی تلاش مضاعف داشته باشیم.
 
سرفرازی ضمن اشاره به ضرورت توجه آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه و نقش موثر آن در اشتغال افراد، ابراز کرد: نکته ای که باید همواره مورد توجه قرار گیرد آن است که بحث توجه به مهارت ها به صورت ویژه در دستورکار قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: باید ارزیابی کنیم که تاچه حد آموزش های داده شده در مراکز  فنی و حرفه ای استان منجر به مهارت آموزی آموزش دیدگان و همچنین ایجاداشتغال در آنها شده است و بعد از آن به دنبال تثبیت اشتغال در جامعه باشیم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی با بیان این که در سال جاری دولت اعتبارات خوبی را در بحث اشتغال در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: "طرح تکاپو" از جمله طرح های موفقی بوده که در این خصوص پیشنهاد شده است و خوشبختانه در خراسان جنوبی نیز اتفاقات خوبی در این زمینه درحال رخ دادن است؛ باید رسته هایمان را در این استان در طرح تکاپو مشخص کنیم تا به نتیجه رضایت بخشی برسیم.
 
سرفرازی با اشاره به  این که اخیرا در استان کارگروه اشتغال تشکیل شده است، یادآور شد: 151 میلیارد تومان سهم اشتغال خراسان جنوبی بوده که بسیار می تواند امیدبخش باشد.
 
وی با تاکید بر این که تسهیلات صندوق توسعه ملی را در خراسان جنوبی به صورت ویژه داریم، متذکر شد: به دلیل کم برخوردار بودن این استان، توجه ویژه ای به اشتغال خانگی و همچنین اشتغال در مناطق روستایی و عشایرنشین استان توسط دولت شده و تسهیلات خوبی نیز به این مهم در نظر گرفته شده است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی تاکید کرد: بایستی حتما آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی به روستائیان و عشایرما به صورت ویژه مدنظر قرار گیرد تا متعاقب آن شاهد توانمندسازی این عزیزان و کمک به اقتصاد خانواده های آنان باشیم.
 
سرفرازی ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد روحیه کارآفرینی درجامعه  و استان، تبیین کرد: تقویت روحیه کارآفرینی، رسالت فنی و حرفه ای و یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست بلکه باید این روحیه درمحیط آموزشی دانشگاه ها و آموزشگاه ها در قالب چارچوب منظم تقویت شود.
 
وی ضمن انتقاد از کم کاری دانشگاه ها و آموزشگاهها در این خصوص، ادامه داد: متاسفانه برخی از مسئولین دانشگاه ها از کنار این موضوع مهم بی تفاوت عبور کرده و حتی خودشان یا معاونین شان زحمت حضور در جلسه را به خویش نمی دهند که این موضوع را اسرع وقت به صورت کتبی به استحضار استاندار خراسان جنوبی خواهد رسید.
 
سرفرازی با اشاره به این نکته که امروزه در بحث اقتصاد، هر لحظه شاید یکسری اتفاقات غیرقابل پیش بینی در جامعه بیفتد، اذعان کرد: همه دستگاه های مرتبط بایستی با همفکری کامل و تعیین رسته های طرح  تکاپو، اعتبارات درنظرگرفته شده در بحث اشتغال استان و همچنین در نظرگرفتن ظرفیت های اشتغال دراستان، به برنامه ریزی کامل در این زمینه بپردازند.
انتهای پیام/

نظر شما