نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 30958  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-09 11:43
سعید زیباکلام، محقق و استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از 16 سال قبل در کشور تشکیل شده اما خروجی تاکنون نداشته است، گفت: به نظر می رسد قوای سه گانه عزمی برای برخورد با فساد ندارند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، سعید زیبا کلام شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند با بیان اینکه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در 10 اردیبهشت سال 80 بعد از دستور فرمان 8 ماده ای مقام معظم رهبری برای مبارزه با فساد در کشور تشکیل شد، افزود: جلسات ستاد در ابتدا به صورت دو هفتگی تشکیل می شد و سپس ماهانه و بعد هر دو ماه یکبار و اخبار رسمی کمتر به ما رسید.
 
وی با بیان اینکه مایه تاسف است که هیچ مسئولی در کشور پیدا نمی شود که پیگیری کند که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور چه کاری انجام  می شود، گفت: خیلی از فسادهایی که رخ داده بدلیل عدم مبارزه با فسادهای قبلی بوده است.
 
این استاد دانشگاه گفت: قانون اعلام اسامی مفسدین اقتصادی در سال 85 به مجلس شورای اسلامی رفت اما برخی ها با این موضوع مخالفت کرد و گفتند که این قانون حریم خصوصی مردم را نقض می کند.
 
زیباکلام با بیان اینکه تاکنون نسبت به آرمان‌های انقلاب و حفظ بیت المال کوتاهی کردیم، گفت: این اختلا‌ص‌ها و غارتگری‌ها، اعتبار ملی و سرمایه اجتماعی را از بین می برد.
 
وی با بیان اینکه کودکان کار محصول غارت گران بیت المال هستند، افزود: شما دانشجویان که آینده داران کشور هستید باید با مفاسد اقتصادی مبارزه کنید.
 
زیباکلام با بیان اینکه جلوی رویه های فاسد در کشور باید ایستادگی کرد، گفت: موقع رای دادن باید به جای جناحی رای دادن، به انسانهای پاک دست و کسانی که برای با مفسدین عزم راسخ دارند رای داد، از هر طیف و جناحی که باشند عیب ندارد.
 
وی با بیان اینکه اگر در انتخابات ها لیستی و جناحی رای دهیم و دقت نکنیم، مدیون خواهیم بود و در آخرت باید پاسخگو باشیم، افزود: کسی که مجلس می رود باید جلوی مفاسد اقتصادی داد بزند و بایستد و خودش هم پاکدست باشد.
 
این استاد دانشگاه گفت: دانشجویان باید در مورد مفاسد اقتصادی مطالبه گر باشند و با تبعیض و علیه غارت گری مبارزه کنند.
 
زیباکلام با بیان اینکه بعد از 16 سال هیچ کاری در ستاد مفاسد اقتصادی انجام نشده است وهیچ قدمی برنداشته اند، گفت: چرا تلوزیون در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی هیچ مطالبه گری نمی کند؟
 
 

نظر شما