نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31007  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-12 17:18
رائفی پور، پژوهشگر و استاد دانشگاه گفت: نگاه فرصت محوری که در زمان جنگ بود که جوان 25 ساله را فرمانده اطلاعات جنگ می گذاشتند و چقدر خوب نتیجه می داد؛ اما الان آن فرصت را به جوانان نمی دهند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس، علی اکبر رائفی پور امروز در نشست «فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی» در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با بیان اینکه ما مهارت زندگی کردن نداریم، گفت: دانشگاه و محیط آموزشی به ما مهارت زندگی کردن را یاد نمی دهد و لذا مشکلات زیادی در زندگی وجود دارد؛ چراکه در بحث آموزش در کشور مشکل داریم.
 
وی با بیان اینکه برای هر کاری ابتدا باید آموزش ببینیم، افزود: فضای مجازی هم همینطور است ابتدا باید آموزش استفاده از آن را بدانیم.
 
این استاد دانشگاه با بیان اینکه متون آموزشی ما در مدارس و دانشگاه کاربردی نیست، گفت: به جای کتب مکتوب درسی می توان در مدارس از تبلت استفاده کرد و معلم وقت خود را صرف کارهای تربیتی در کلاس کند.
 
رائفی پور با اشاره به اینکه اینترنت پرسرعت بسیار مفید است اما اگر استفاده از آن را یاد نداشته باشیم می توانند مانند چاقوی دولبه عمل کند، افزود: آمریکا بدنبال تبلتی کردن کتب مدارس است، ما بشترین هزینه را برای کتاب های کاغذی می کنیم اما هیچ جذابیتی برای بچه ها ندارد و بعد از اتمام سال تحصیلی می بینیم که بچه ها کتابها را فوری پاره می کنند.
 
وی با بیان اینکه ایران بیشترین انرژی دنیا را دارد و از 14 نقطه استراتژیک دنیا 2 نقطه در دست است، اظهارداشت: تمام فرصت ها دست ایران است کشوری پرجوان باهوش و پرانرژی هستیم اما از جوانان هیچ استفاده ای نمی شود.
 
این استاد دانشگاه با بیان اینکه نگاه فرصت محوری که در زمان جنگ بود که جوان 25 ساله را فرمانده اطلاعات جنگ می گذاشتند الان آن فرصت ها در اختیار جوانان قرار نمی گیرد، گفت: بچه های مسئولان در سن 20 و 21 سالگی سرکار می روند اما بقیه جوانان سالها درس می خوانند و بعد سربازی می روند اما فرصت شغلی برای آنها فراهم نمی شود.
 
رائفی پور با بیان اینکه شبکه های اجتماعی اگر درست استفاده شود می تواند خدمت باشد، گفت: شبکه های اجتماعی بسترسازی برای ظهور امام زمان(عج) است البته این باید ابتدا دست صالحین بیفتد، چراکه از این طریق جهان به خانه ای تبدیل می شود که می توان در آن به راحتی آرمان‌ها و اهداف انقلاب را کرد و کارهای مختلف انجام داد.
 
وی با بیان اینکه الان بزرگترین اجتماع بشری ایام اربعین در کربلا شکل می گیرد چرا رسانه های جهان همه سکوت می کنند و خبری از آن مخابره نمی شود، گفت: در شبکه های اجتماعی بستر برای خبرسازی آماده است و باید از آن استفاده خوبی کنیم.
 
این استاد دانشگاه افزود: تلگرام شبکه اجتماعی ایرانی‌ها است وگرنه در دنیا کشور دیگری از آن استفاده نمی‌کند، مدیر تلگرام یک فرد یهودی روسی است که هفته ای یکی دو بار به اسرائیل می رود لذا نمی توانیم از طریق تلگرام اندیشه های انقلاب را صادر کنیم.
 
رائفی پور افزود: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای انقلاب مقابل ظالمان ایستاده است و از مظلومان عالم با هر دین و مذهبی دفاع می کند، مردم فلسطین اکثرا اهل سنت هستند اما تنها کشوری که محکم از آنها دفاع می کند ایران اسلامی است.
 
وی گفت: مردم کشورهای دیگر که به ایران می آیند، قبل اینکه به ایران بیایند به دلیل جوسازی و تصویرسازی که دشمن ایجاد کرده است، فکر می کنند ایران کشوری عقب مانده است؛ البته دراین امر، موضوع برخی از این فیلم سازان ایرانی که برای جشنواره های خارجی فیلم می سازند هم مقصراند؛ برخی از فیلم سازان ما به فرهنگ کشور خیانت می کنند و برای برنده شدن حاضرند وجهه کشورشان را در نزد جهانیان تخریب کنند.

نظر شما