نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31037  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-15 12:29
نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با بیان اینکه برخی از این مسئولین، نهاد مقدس دانشگاه را با فضای حزب‌بازی اشتباه گرفته‌اند، گفت: به مسئولین فرهنگی دانشگاه بیرجند دوستانه توصیه می‌کنیم تا به‌جای سیاسی‌کاری به فکر ترقی و پیشرفت دانشگاه باشند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، سجاد استیری روز گذشته در دیدار تشکل های دانشجویی با  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بارها و بارها از زبان بزرگانمان شنیده‌ایم که دانشگاه مبدأ تحولات است، اما آنچه ما در فضای حاکم در دانشگاه می‌بینیم چیزی جز این می‌باشد، گفت: امروز، دانشگاه چندان انسان‌ساز نیست. فضای فرهنگی و علمی دانشگاه به‌هیچ‌عنوان مناسب تمدن سازی نیست.
 
وی با بیان اینکه در بحث فرهنگ می‌بایست به اتصال حوزه و دانشگاه توجه ویژه‌ای کرد، گفت: این مهم، مورد تأکید دانشجویان پیرو خط امام و رهبری است، که حتماً تعامل سازنده و علفت قلبی و مباحثات علمی میان طلبه‌ها و دانشجویان شکل پذیرد تا موجب ترویج مذهب و فرهنگ دینی در میان قشر دانشجو که بعضاً خود را از این مسائل جدا می‌دانند، شود.
 
نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه مسئله دیگر که نه‌تنها دانشگاه ما بلکه تمام دانشگاه‌های کشور و درنتیجه جامعه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، بها ندادن به علوم انسانی اسلامی است، گفت: این درحالی‌است که جامعه می‌بایست شاکله اسلامی خود را حفظ کند اما متأسفانه با این سیاست غلط آموزشی هرچه بیشتر به سمت لیبرالی شدن گام برمی‌دارد، و این‌یکی از دغدغه‌های دانشجویان خط حزب‌الله است.
 
استیری با اشاره به اینکه بیان این موضوع یعنی اسلامی سازی دانشگاه که بسیار هم مورد تأکید رهبری است، در دانشگاه ما واکنش‌های منفی زیادی را برمی‌انگیزد، اظهارداشت: بسیار جای تأسف دارد، بسیاری از مسئولان دانشگاه و البته بسیاری از دانشجویان مفهوم اسلامی سازی دانشگاه را محدود در تفکیک جنسیتی می‌دانند، به نظر ما دانشجویان پیرو خط امام و رهبری، اسلامی سازی دانشگاه‌ها می‌بایست در کاربردی سازی علومی که تدریس می‌شود و در فرهنگ‌سازی درست و جهادی تجلی یابد.
 
وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه بیرجند از مشکلات فرهنگی، علمی و رفاهی زیادی رنج می‌برند؛ بااینکه در دانشگاه بالغ‌بر 10هزار دانشجو و استاد در حال تحصیل و تدریس هستند؛ اما آن‌گونه که از این مجموعه انتظار است نقش ایفا نکرد است، گفت: همه‌ساله دانشجویان زیادی در این دانشگاه  پذیرفته می‌شوند و دانشجویان زیادی نیز فارغ‌التحصیل، اما دریغ از کسب اندکی تجربه‌ی کاری؛ این دانشگاه باوجود کادر تحصیلی و تدریسی قوی در رشته‌های مهندسی، علوم و ادبیات و کشاورزی به‌شدت از نبود امکانات و اتصالات به صنعت و اجتماع رنج می‌برد و مطمعنا اگر نگوییم همه، حداقل نیمی از این دانشجویان عاقبت شغلی و هدفی را برای خود متصور نیستند. 
 
برخی مسئولین نهاد مقدس دانشگاه را با فضای حزب‌بازی اشتباه گرفته‌اند
نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه ما دانشجویان انجمن اسلامی دانشجویان مستقل همواره تلاش کرده‌ایم تا با فعالیت در قالب نشریه و کرسی‌های آزاداندیشی عامل به عوامر رهبری باشیم، گفت: اما مسئولین فرهنگی دانشگاهها دغدغه لازم برای اجرای فرمان‌ها رهبری را ندارند، و برخلاف منویات صریح رهبری که حمایت و دفاع از تشکل‌های انقلابی را به مسئولین دانشگاه امر می‌کنند، عدم همکاری و بعضاً سنگ‌اندازی از سوی مسئولین فرهنگی به‌کرات مشاهده می‌شود.
 
استیری با بیان اینکه برخی از این مسئولین، نهاد مقدس دانشگاه را با فضای حزب‌بازی اشتباه گرفته‌اند، گفت: به مسئولین فرهنگی دانشگاه بیرجند دوستانه توصیه می‌کنیم تا به‌جای سیاسی‌کاری به فکر ترقی و پیشرفت دانشگاه باشند.
 
وی افزود: همان‌طور که بارها و بارها از سوی مقام معظم رهبری تأکید شده است، راه‌حل مشکلات کشور توجه به ظرفیت‌های داخلی است که خراسان جنوبی نیز از مواهب  الهی و ظرفیت‌های داخلی بسیاری برخوردار است که به دلیل عدم توجه دولت‌مردان این ظرفیت‌ها هیچ‌گاه آن‌گونه که شایسته نام این استان است شکوفا نگردیده است.
 
نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند با بیان اینکه آسمان خراسان جنوبی که از 365 روز سال 320 روز آفتابی و مناسب برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی  تولید انرژی است و می‌تواند علاوه بر تأمین انرژی استان صادرکننده آن‌هم باشد، افزود: متأسفانه از ظرفیت‌های استان ما به‌درستی استفاده‌نشده، معادن سرشار از مواد قابل‌استخراج، زیست‌بوم‌های خاص برای پرورش انواع گونه‌های گیاهی، صنایع‌دستی مخصوص این خطه،دارا بودن مناطق خاص برای پرورش گونه‌های جانوری، نزدیکی به مرز و ظرفیت بالای تجاری و ده‌ها ظرفیت دیگر، که با توجه مسئولین می‌تواند مرهمی بر زخم کهنه فقر و بیکاری در استان باشد.
 
استیری با بیان اینکه متأسفانه بارها و بارها شاهد وقوع فجایع رانندگی در جاده‌های استان هستیم که همت بیش‌ازپیش مسئولین را درترمیم جاده‌ها و دوبانده سازی آن‌ها را می‌طلبد گفت: متأسفانه پروژه آب‌رسانی  بیش از آنکه درد مردم را دوا کند تبدیل به یک پروژه تبلیغاتی شده،مردم انتظار پیگیری دارند، پروژه راه‌آهن نیز متأسفانه به علت کمبود بودجه به‌کندی پیش می‌رود که این هم همت مسئولین را می‌طلبد.
 
 
 
 

نظر شما