نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31038  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-15 13:14
نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های بیرجند با اشاره به اینکه متاسفانه نظارت بر احکام اسلامی و مسائل اعتقادی در دانشگاهها چندان قوی نیست، برخی از دانشگاهها ستادها و کانون های مربوطه به امر به معروف و نهی از منکر در آنها غیر فعال شده و این مسئله ممکن است دانشگاه را از نظر فرهنگی با معضلی بزرگ مواجه کند.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس، رضا فرهمند، نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاههای بیرجند روز گذشته در دیدار دانشجویان دانشگاه‌های بیرجند با نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از استانهای زرخیر کشور است، گفت: بی توجهی مسئولان به این خطه از کشور تنها به دلیل سیاسی کاری است.
 
وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی بیش از پنج سال است که تاوان انقلابی بوده خود را می دهند، گفت: این مساله ناراحت کننده بعد از انتخابات اردیبهشت ماه امسال شدت گرفت به طوری که در برخی از روستاهای استان برخی از مسئولان به مردم می گویند که بروید از کسی که به او رای داده اید امکانات بگیرید.
 
مسئول جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه دولت در واردات برخی کالاهایی که نمونه و مشابه داخلی دارد تبحر خاصی دارد، افزود: متاسفانه جدیدا شنیده شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال در مصوبه ای عجیب واردات زعفران و پدر زعفران را آزاد کرده است، این درحالی است که مرغوب ترین زعفران جهان در منطقه قاینات خراسان جنوبی تولید می شود و این مصداق بارز زیره به کرمان بردن است.
 
فرهمند گفت: اجازه ندهید که این مصوبه سبب بی کاری کشاورزان ما شود که اگر این شد مرزهای استان خالی از سکنه خواهد شد و شاهد کوچ مردم از روستاها به شهرها خواهیم بود.
 
وی با بیان اینکه جاده بیرجند-قاین یکی دیگر از موضوعاتی است که نیازبه پیگیری جدی مسئولان دارد، گفت: تا ما باید شاهد کشته شدن مردم عزیزمان در این جاده باشیم؟ البته اخیرا فعالیت اهیی در زمینه احداث آزاد راه صورت گرفته اما سرعت لازم را ندارد.
 
نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های بیرجند لزوم ایجاد مکان های تفریحی سالم برای جوانان و ساخت سالن های ورزشی رایگان را یکی دیگر از موضوعات مهم و قابل توجه مسئولان دانست و گفت: گاها مشاهده می‌شود که برخی از جوانان به دلیل نبود مکان تفریحی و ورزشی در مرکز استان به نزاع دسته جمعی روی می‌آورند.
 
 فرهمند با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی است که برخی شهرهای روی گسل قرار دارد و  هر چند سال یک بار شاهد زلزله های بزرگ در این استان هستیم، گفت: مسئولان تاکنون در خصوص توجه به بازسازی بافت های فرسوده استان بی توجهی کردند؛ به طوری که بسیاری از روستاهای استان در مقابل زلزله ایمن سازی نشده است، و حتی در شهر بیرجند هم محله های زیادی وجود دارد که کاملا در مقابل زلزله بی دفاع هستند و مسئولان شهری به جای آنکه فکری به حال آن بکنند به زدن برچست بافت تاریخی به برخی از این مناطق راحت از کنار آن عبور می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه نظارت بر احکام اسلامی و مسائل اعتقادی در دانشگاهها چندان قوی نیست، برخی از دانشگاهها ستادها و کانون های مربوطه به امر به معروف و نهی از منکر در آنها غیر فعال شده و این مسئله ممکن است دانشگاه را از نظر فرهنگی با معضلی بزرگ مواجه کند.
 
فرهمند در پایان خواستار رسیدگی به موسسات مالی و سودهای کلان بانکی شد و گفت: باید با مسئله بانک های ربوی مقابله شود تا ربا از کشور برچیده شود.
 
 
 
 

نظر شما