نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31042  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-15 16:06
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: از مسئولان مربوطه خواستار پیگیری مشکلات و مسائل صنفی دانشجویی دانشگاههای استان هستیم.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس، دانبال مدبرعزیزی، روز گذشته در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاههای بیرجند با آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت 16 آذر، با بیان اینکه مسائل صنفی دانشجویی با وجود مطرح شدن در ادوار مختلف اما پیگیری نمی شود، گفت: عدم حل مشکلات صنفی دانشجویان برای ما چند ذهنیت را ایجاد می کند، اول اینکه مسئولان دانشگاهها نمی خواهند موضوع را پیگیری کنند تا دانشجویان درگیر مسائل خود باشند و  موضوعات دیگر و مهمتر در دانشگاه به فراموشی سپرده شود، دوم اینکه بودجه لازم را ندارد و یا اینکه قدرت لازم برای پیگیری ندارند.
 
وی افزود: از مسئولان مربوطه خواستار پیگیری مشکلات و مسائل صنفی دانشجویی دانشگاههای استان هستیم.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کرسی های آزاداندیشی در دانشگاهها با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری اما رونق کافی ندارد، گفت: برخی از مسئولان دانشگاهها کرسی های آزاداندیشی را در هیاهوی سیاسی می دانند در صورتی که آزاداندیشی اصلا به این معنی نیست.
 
مدبرعزیزی با بیان اینکه آزاداندیشی یعنی ازاد فکر کردن در همه مسائل نه آزادی به سبک غرب، گفت: انتظار داریم برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی مورد توجه همه مسئولان دانشگاهی قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه در دانشگاهها باید با همه تشکل های دانشجویی چه همسوی مسئولان و یا غیر همسو با انها برخورد عادلانه صورت گیرد، گفت: متاسفانه امروز برای برگزاری برنامه های مختلف آنقدر دانشگاهها دانشجویان را در روند اداری قرار می دهند دانشجو از کار تشکیلاتی صرف نظر می کند؛ چراکه هیچ انرژی برای او باقی نمی ماند و این باعث کمرنگ شدن برنامه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه می‌شود.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه در زمینه کار فرهنگی چون برخی از مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها دغدغه فرهنگی ندارند، کار فرهنگی صورت نمی‌گیرد، گفت: مسئولان فرهنگی برخی از دانشگاهها چون دغدغه کار فرهنگی ندارند، نه تنها کمک نمی کنند بلکه سنگ اندازی هم می‌کنند.
 
چطور برای کنسرت اعتبار است اما راهیان نور نه!
مدبر عزیزی با اشاره به اینکه متاسفانه یک موضوعی در کشور شروع شده که در هر برنامه ای در دانشگاه باید حتما کنسرت هم وجود داشته باشد، گفت: مسئولانی دانشگاهی برای این موضوعات اعتبار دارند و هزینه زیادی هم می کنند اما برای برنامه های فرهنگی معنوی مانند راهیان نور می گویند اعتبار نداریم، لذا می خواهیم که مسئولان کشوری و استانی این موضوع را بررسی کنند.
 
وی با بیان اینکه دانشجو باید از اعتبارات و بودجه دانشگاه و نحوه هزینه کرد آن اطلاع داشته باشد، افزود: گاها مشاهده می شود که اعتبارات دانشگاهها در مکان هایی هزینه می شود که اصلا لازم نیست، اما از طرف دیگر برای ساخت المان شهدای دانشگاه می گویند بودجه نداریم.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشگاه محل علم و کار است نه سیاسی بازی، گفت: برخی از اساتید در دانشگاه ها حجاب را به تمسخر می گیرند و برای دانشجوها فرهنگ های غربی را الگو معرفی می کنند و دانشگاه هیچ نظارتی روی آنها ندارد.
 
مدبر عزیزی با تاکید بر اینکه مسئولان باید عدالت را سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: مسئولان دانشگاهها نباید مسائل سیاسی را دخیل در مسائل کاری و علمی دانشگاه کنند.
 
 

نظر شما