نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31043  |  
تاریخ انتشار : 1396-09-15 17:03
دیدار دانشجویان با نماینده ولی فقیه در استان؛
جویبان: راه اندازی مجمع خیرین نخبه پرور در استان ضروری است
نماینده بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید به سمت نخبه پروری برویم، گفت: راه اندازی مجمع خیرین نخبه پرور و باوران وقف علم و فناوری در این راستا ضروری به نظر می رسد.

به گزارش خبرنگار دانشجو پرس ، جویبان نماینده بنیاد ملی نخبگان استان روز گذشته در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاههای بیرجند با آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت 16 آذر با بیان اینکه در حوزه گیاهان دارویی تحقیقات متعددی را انجام دادیم، گفت: این تحقیقات اگر عملی شود می تواند بخشی از مشکلات روستائیان را کاهش دهد.
 
وی با بیان اینکه باید به سمت نخبه پروری برویم، گفت: راه اندازی مجمع خیرین نخبه پرور و باوران وقف علم و فناوری در این راستا ضروری به نظر می رسد.
 
نماینده بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی با بیان اینکه ایده های مختلفی در حوزه کشاورزی در استان داریم که پیشنهاد می شود در کارگروه کشاورزی شما ارائه شود و آستان قدس و بنیاد برکت در این زمینه سرمایه گذاری کنند، افزود: اگر این طرح ها عملی شود از دل آنها 10 شرکت دانش بنیان به وجود خواهد آمد.
 
جویبان ضرورت آموزش کشاورزی جدید به فرزندان کشاورزان، آشنایی با علم تغذیه صحیح گیاهان، توسعه صنایع تبدیلی کوچک، آموزش طوبافی، افزایش گلخانه های کوچک، استفاده از ظرفیت آفتاب و استفاده درست از فرصت گیاهان دارویی را بخشی از طرح هایی عنوان کرد که می تواند در حوزه کشاورزی برای روستائیان اشتغال ایجاد کند.

نظر شما