نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31420  |  
تاریخ انتشار : 1396-10-24 16:17
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ارتقای جایگاه علوم انسانی و تحول در این علوم از جمله برنامه‌های وزارت علوم است.

به گزارش دانشجو پرس دکتر منصور غلامی روز یکشنبه در حاشیه اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی در پاسخ به پرسش خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: وزارت علوم برنامه‌هایی از گذشته مانند تحول در علوم انسانی را در دستور کار دارد و مجموعه‌ای از متخصصان امر در این زمینه فعالیت می کنند.
وی تاکید کرد: برقراری ارتباط بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با جامعه طبعا از مسیر علوم انسانی محقق می شود. 
غلامی همچنین گفت: برای کمک به حل مسائل و مشکلات جامعه و برنامه‌ ریزی برای آینده بهتر در امور جامعه مانند مسائل اجتماعی، روانشناسی، محیط زیستی، مسایل مربوط به قانون و مقررات، حقوق شهروندی و توجه به قانون و قانون مداری کارهایی در حال انجام است. 
وی با تاکید بر اینکه این مسایل این یک طرفه نخواهد بود، اظهار کرد: ما این برنامه‌ها را به سطح دانشگاه‌ها و بخش اجرایی جامعه منتقل می‌کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد آثار آن باشیم. 
غلامی گفت: علوم انسانی در دنیا به ویژه در تاریخ ما جایگاه ویژه‌ای دارد و ما امروز وظیفه داریم همان مسیر را با دقت بیشتر پیش ببریم؛ توجه به علوم انسانی، توجه به اندیشه است و اندیشه است که راهبری و مدیریت را انجام می‌دهد. 
وزیر علوم اظهار کرد: ما اعتقاد داریم که علوم انسانی اسلامی به دلیل اینکه به منبع وحی وصل می شود، قطعاً می‌تواند امید آینده جامعه بشری باشد؛ از این رو وظیفه مهم ما این است که بتوانیم در این راستا حرکتی انجام دهیم و به اندیشمندان خود فرصت دهیم تا این فکر اندیشه عالی را در پیش راه بشریت پیش ببرند.
رییس نهمین جشنواره فارابی تاکید کرد: این مساله تنها از طریق توجه به فرهیختگان، دانشمندان و دانش پژوهان و همچنین تشویق نخبگان و استعدادهای برتر برای ورود به بخش علوم انسانی محقق می شود و زمینه ‌سازی این استقبال در توفیق این حرکت ها بسیار مهم است. 
غلامی گفت: این جشنواره می تواند یکی از محورهای حرکت برای تقدیر از پیشکسوتان این حوزه باشد تا جوانان نیز به این سمت ترغیب شوند. 
اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فارابی امروز با حضور رییس جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد. 

نظر شما