نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31517  |  
تاریخ انتشار : 1396-11-13 16:50
استاندار خراسان جنوبی اظهارداشت: مشاور دانشگاهی بنده به زودی معرفی خواهد شد و امید است نتیجه آن توسعه علم و دانش و بالندگی و پیشرفت برای مردم باشد.

به گزارش دانشجو پرس، دکتر محمدمهدی مروج الشریعه امروز در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان اینکه خراسان جنوبی و به ویژه شهر بیرجند از دو دانشگاه بسیار توانمند در حوزه صنعت برخوردار است، گفت: خراسان جنوبی در زمینه دانشگاهی مانند استان اصفهان از توانمندی بالایی برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه رشد و شکوفایی و بالندگی مراکز علمی و دانشگاهی و دانشجو، رشته ها و اساتید در ابعاد مختلف یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی در ابعاد مختلف از طریق دانشگاهها حاصل می شود.
 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه استقلال کشور در همه شئونات خود بستگی به مراکز دانشگاهی دارد، گفت: یک روزی در کشور حتی برای ساخت یک سیلوی گندم هم مشکل داشتیم اما امروز به برکت دانشگاهها و دانشمندان ما به مرحله رسیده ایم که خودمان محصولات مختلف تولید می کنیم.
 
مروج الشریعه با بیان اینکه بالاترین پشتوانه فناوری های جدید مراکز دانشگاهی هستند، گفت: یک روزی خارجی ها اجازه نمی دادند که حتی فرزندان ما حتی سد سازی را یاد بگیرند اما امروز می بینیم که چه پیشرفت هایی به برکت انقلاب و استقلالی که بدست آوردیم کسب کرده ایم.
 
وی با بیان اینکه شهدا، جانبازان و ایثارگران میراث داران واقعی این انقلاب هستند، افزود: باید یاد و خاطره شهدا و جانبازان و ایثارگران را گرامی بداریم.
 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند باید در اوج درخشش خود ظهور کند و به مرکز پلی تکنیک منطقه تبدیل شود، اظهارداشت: استانداری آمادگی دارد در این زمینه به دانشگاه صنعتی بیرجند کمک کند.
 
مروج الشریعه با بیان اینکه رئیس دانشگاه با معاون عمرانی استانداری جلسه ای را بگذارند و اولویت های عمرانی دانشگاه را مشخص کنند، افزود: ما هم برای تکمیل پروژه های عمرانی و تجهیزات دانشگاه کمک خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به اینکه نمی دانم در دانشگاه صنعتی بیرجند استخر وجود دارد یا نه؟ افزود: می توان پروژه ای را به عنوان هدیه به دانشجوها در این دانشگاه در نظر گرفت.
 
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه گروه های مختلف دانشجویی را در قالب تشکل های مختلف گرد هم جمع کنید و تلاش کنید تا هر دانشجو به یک کارآفرین بزرگ تبدیل شود، گفت: در این استان ظرفیت های معدنی زیادی وجود دارد که باید به کمک دانشگاهها شکوفا شود.
 
رشته اقتصاد در دانشگاه صنعتی بیرجند راه اندازی شود
مروج الشریعه با بیان اینکه رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند در زمینه راه اندازی رشته اقتصاد صنعت در دانشگاه صنعتی بیرجند اقدام کند، گفت: ما برای گزینش های سازمانی خود دنبال اقتصاددان می گردیم؛ اما در استان نبود و باید از جای دیگر بیاوریم، نباید این طور باشد.
 
وی با بیان اینکه باید پیوند قوی بین دانشگاه و دستگاههای اجرایی برقرار شود، گفت: دانشجویان دانشگاه صنعتی و دستگاههای اجرایی باید در حل مشکلات استان با هم کار کنند.
 
استاندار خراسان جنوبی اظهارداشت: مشاور دانشگاهی بنده به زودی معرفی خواهد شد و امید است نتیجه آن توسعه علم و دانش و بالندگی و پیشرفت برای مردم باشد.
 
 
 
 

نظر شما