نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31759  |  
تاریخ انتشار : 1396-12-16 18:17
دانشگاه ادیان و مذاهب در نمایشگاه بین‌المللی آموزش عالی اوراسیا در استانبول حضور یافت.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب نمایشگاه بین‌المللی آموزش عالی اوراسیا در استانبول با شرکت این دانشگاه همراه بود.
نمایشگاه بین‌المللی آموزش عالی اوراسیا در تاریخ ۱۶-۱۴ فوریه ۲۰۱۸ (۲۷-۲۵ بهمن ۱۳۹۶) در شهر استانبول ترکیه به میزبانی اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اروپا – اوراسیا- با حضور حدود ۳۰۰۰ شرکت‌کننده در ۱۳۰ غرفه از دانشگاه‌های آسیایی، اروپایی و آمریکایی برگزار شد. در مراسم افتتاحیه نمایشگاه وزیران علوم و آموزش عالی کشورهای مالزی و سودان و معاون وزیر علوم ترکیه شرکت داشتند.
 
از ایران علاوه بر دانشگاه ادیان و مذاهب، دانشگاه‌های تهران، الزهرا، صنعتی شریف، امیرکبیر، تربیت مدرس، تبریز، بوعلی سینا، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران، مازندران، شهیدچمران، خوارزمی، باهنر، بیرجند، گلپایگان، و موسسه آموزش عالی شاندیز مشهد در این رویداد مهم آموزش عالی حضور یافتند. همچنین دکتر راشد رایزن فرهنگی سفارت کشورمان در ترکیه و سرکنسول ایران در استانبول و وزیر علوم مالزی نیز از غرفه دانشگاه‌های ایرانی بازدید کردند.
 
هیئت نمایندگی دانشگاه ادیان و مذاهب شامل آقایان صالحی و آقامحمدی از اداره همکاری‌های علمی و بین‌الملل با حضور در غرفه دانشگاه ادیان و مذاهب، ارائه بروشورهای دانشگاه به زبان‌های مختلف و نمایش فیلم معرفی دانشگاه سعی در معرفی پتانسیل‌های این دانشگاه در همکاری‌های بین‌المللی نمود.
 
هیئت دانشگاه ادیان و مذاهب همچنین طی ملاقات‌هایی با هیئت‌های نمایندگی سایر دانشگاه‌ها در خصوص نحوه اجرایی سازی همکاری‌های دانشگاهی و عملیاتی سازی تبادل استاد و دانشجو مذاکراتی را به انجام رساند.
 
کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی جانبی نمایشگاه آموزش عالی اوراسیا ازجمله نشست تخصصی بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها با بهره‌گیری از برنامه اراسموس، داده‌ها و تجربیات آموزش عالی بین‌المللی حال و آینده، چگونگی ارتقای دانشگاه از سطح منطقه‌ای به سطح بین‌المللی، آموزش بین‌المللی، طرح‌های راهبردی دانشگاهی و تبادل استاد و دانشجو و آموزش برای صلح، کرسی‌های یونسکو بود.

نظر شما