نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31760  |  
تاریخ انتشار : 1396-12-16 18:18
جشنواره استانی اسوه های صبر و استقامت، 17 اسفند در بیرجند برگزار می شود.

به گزارش دانشجو پرس ، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس امروز در نشست خبری گفت: این جشنواره با هدف تجلیل از مادران، همسران و خواهران حوزه ایثار و شهادت در سالن اجلاس دانشگاه نور بیرجند برگزار می شود.

آقای فخر افزود: پنجمین جشنواره اسوه های صبر و استقامت از گلزار شهدای گمنام دانشگاه پیام نور بیرجند آغاز می شود و در ادامه از 72 مادر، همسر و خواهر در حوزه ایثار و شهادت تجلیل خواهد شد.
وی گسترش و الگوی فاطمی و زینبی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره دانست و افزود: مادران، همسران و فرزندان ایثارگران و آزادگان، در دفاع مقدس و ایام اسارت دوری عزیزانشان را تحمل کردند که تجلیل از این اسوه های صبر و استقامت، کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همچنین افزود:در این جشنواره به صورت ویژه از خانواده 22 شهید حوزه مرزبانی استان تجلیل می شود.
فخر از رونمایی سه اثر در این جشنواره خبر داد و افزود:کتاب "مشق عشق" و مستند "سلام، شهید گمنام" کاری از اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و آلبوم "صدای شاعر"، شامل مجموعه اشعار بانوان خرسان جنوبی در حوزه ایثار و شهادت از حوزه هنری خراسان جنوبی، در این جشنواره رونمایی خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت:مریم کاتبی، امدادگر و راوی دفاع مقدس، سخنران محوری جشنواره اسوه های صبر و استقامت است، ایثارگری که در تمام دوران دفاع مقدس امدادگری کرده است.
فخر همچنین افزود: بهار سال آینده، با هدف پاسداشت مدافعان حرم، از همسران مدافع حرم خراسان جنوبی هم تجلیل خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما

نظر شما