نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31783  |  
تاریخ انتشار : 1397-10-22 19:05
مرکز نوآوری و شتابدهی و مرکز محاسبات سنگین HPC با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دانشگاه بیرجند افتتاح شد.

به گزارش دانشجو پرس، مرکز نوآوری و شتابدهی و مرکز محاسبات سنگین HPC دانشگاه بیرجند با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد.

در این مرکز قرار است با حضور شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهی، رویداد‌هایی در قالب استارتاپ برگزار شود.

در حال حاضر ۳۵۰ متر مربع به این مرکز اختصاص یافته و ۵۰۰ تا ۵۵۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده و قیمت زمین این مجموعه نیز حدود ۵۰۰ میلیون تومان ارزیابی شذه که در مجموع هزینه تمام شده برای راه اندازی این مرکز بیش از یک میلیارد تومان برآورد شده است.

تاکنون ۴۵ گروه دارای ایده‌های نوآور برای استقرار در این مرکز تقاضا داده‌اند.

در این مرکز دانشجویان با مهارت‌های کسب و کار، نحوه ورود به بازار و رشد ایده‌های نوآورانه آشنا می‌شوند و حمایت از ایده برای تبدیل به نمونه اولیه خدمات یا محصول از نظر تجهیزات و مشاوره در این مرکز انجام می‌شود.

در این بازدید، معاون علمی و فناوری رییس جمهور قول توسعه این مرکز را تا دو هزار متر مربع داد.

مرکز محاسبات سنگین HPC دانشگاه بیرجند نیز در این بازدید به‌طور همزمان افتتاح شد که از مزایای آن می‌توان به فعالیت ۹۶ هسته محاسباتی، حافظه ۱.۸ ترابایتی، ۷ ترابایت حافظه ذخیره سازی، سامانه درخواست سرویس و مانتیورینگ آنلاین منابع اشاره کرد.

طی این مراسم، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه سایر مسؤولان از طرح‌های پژوهشی مکمل آب آبیاری کشاورزی، دستگاه شبیه ساز توربین باد، شبیه ساز آرایه خورشیدی، اینورتر خورشیدی متصل به شبکه، ماشین برداشت گل زعفران، فیش تاکسی متر، پهباد عمودپرواز، دستگاه کاهنده مصرف آب انواع کولر‌های آبی، ربات دلتا، پرینتر سه بعدی و پروژه CNC بازدید کرد.

نظر شما