نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31784  |  
تاریخ انتشار : 1397-10-22 19:12

به گزارش دانشجو پرس، همایش علمی کرسی‌های آزاداندیشی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی، چالش‌ها وراهکار‌ها به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار می‌شود.
اهداف این همایش فراهم کردن بستری برای هم فکری و تعامل نظرات دانش پژوهان، سیاستگذاران و مدیران و اصحاب رسانه در زمینه طراحی و پیاده سازی کرسی‌های آزاداندیشی و ارائه تجربیات موافق در دانشگاه‌های کشور، فراهم کردن بستری برای ارائه دیدگاه‌های صاحب نظران، اساتید و پژوهشگران در خصوص چگونگی برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، ایجاد بستر‌های لازم برای بروز خلاقیت و راهکار‌های نوآورانه در زمینه آزاداندیشی حقیقی، اطلاع رسانی شفاف و تلاش در جهت معرفت و بصیرت مخاطبان و شناسایی مشکلات، موانع و نقاط ضعف و ایجاد ظرفیت‌های جدید در کرسی‌های آزاداندیشی عنوان شده است.
بررسی نقش خراسان جنوبی در تبیین جایگاه بسیج دانشجویی در توسعه و ترویج فرهنگ آزاداندیشی، بررسی نقش کرسی‌های آژاداندیشی در مهندسی فرهنگی و همچنین تبیین کرسیه‌ای آزاداندیشی در تدوین برنامه‌های توسعه فرهنگی کشور به عنوان محور‌های و موضوعات این همایش مطرح شده است.
همچنین نقش کرسی‌های آژاداندیشی در تحقق اهداف انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ عدالت خواهی و استکبارستیزی و بصیرت افزایی در جامعه از دیگر محور‌های این همایش ذکر شده است.
ساختار کرسی‌های آزاداندیشی و نحوه پیاده سازی آن در دانشگاه ها، بررسی نقش بسیج استان در ایجاد زیرساخت‌ها و سازوکار‌های موردنیاز برای راه اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه ها، بررسی اساسنامه کرسی‌های آزاداندیشی و مبانی حقوقی آن و راهکار‌های عملیاتی شدن دستاورد‌های کرسی‌های آزاداندیشی در جامعه توسط بسیج از دیگر محور‌های این همایش است.
انشار مقالات برگزیده این همایش در کتاب مستقل چاپ شده و به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود. همچنین مقالات برگزیده در نشریات معتبر علمی منتشر خواهد و گواهی حضور در همایش به مقالات پذیرفته شده اعطا می‌شود.
علاقه‌مندان به شرکت در این همایش باید مقالات خود را در ۱۲ تا ۲۲ صفحه و متناسب با مقالات علمی-پژوهشی بنویسند.
مهلت ارسال آثار به این همایش ۲۵ بهمن اعلام شده که باید به بیرجند، خیابان معلم، ناحیه بسیج دانشجویی ارسال شود.

نظر شما