نشر خبر

آخرین عناوین

پربیننده ترین

کد مطلب: 31786  |  
تاریخ انتشار : 1397-10-22 19:27
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: افزایش سواد رسانه‌ای یک ضرورت بسیار مهم است تا بتوانیم از فرصت‌های فضای مجازی بهره‌مند شویم.

به گزارش دانشجو پرس، علی محمدپور رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی، در نشست مشترک با مسئولان دانشگاه آزاد خراسان جنوبی، اظهار کرد: تأمین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور و صیانت از هویت دینی و ارزش‌های انسانی و حفظ حریم‌ها ازجمله اهداف پلیس فتا است.
محمدپور با اشاره به برخی هشدار‌های پلیسی گفت: برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی افراد و کلاهبرداری رایانه‌ای به بهانه‌های مختلف و انتشار فیلم‌های خصوصی افراد از جرم‌های بسیار مشهود است.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن در حوزه جنگ نرم کار کرده است، تأکید کرد: در عین حال که فضای مجازی یک دنیا فرصت است؛ اما مردم ما و خانواده‌ها باید نسبت به خطر‌های فراوان فضای مجازی آگهی دقیق و عمیق پیدا کنند، چراکه تقریباً اغلب مجرمان در فضای مجازی مشغول فعالیت هستند.
وی افزایش سواد رسانه‌ای را یک ضرورت بسیار مهم برشمرد و افزود: برای آنکه خودمان و فرزندانمان را از آثار زیان بار فضای مجازی حفظ کنیم، باید سواد رسانه‌ای و آگاهی خود از فضای مجازی را افزایش دهیم.
سیدحسن هاشمی، رئیس دانشگاه آزاد بیرجند نیز در بخش دیگری از این نشست، با اشاره به اینکه فضای مجازی ظرفیت بسیار گسترده‌ای دارد، گفت: فضای مجازی اگر در مسیر درست استفاده شود، موجب توسعه افکار و اندیشه‌های ناب انسانی و تعالی زندگی بشری خواهد شد در صورتی که با شناخت و آگاهی عمیق و وسیع مورد استفاده قرار نگیرد، خطرات بسیار جدی برای فرد و جامعه دارد.
هاشمی اضافه کرد: دانشگاهیان می‌توانند در زمینه تبیین آسیب‌های اجتماعی استفاده نادرست از فضای مجازی و ارائه راهکار‌های کاهش این آسیب‌ها نقش مؤثری ایفا کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: برای کسب توفیق هرچه بیشتر در ترویج معنویت، تزکیه و گسترش فرهنگ اسلامی ـ. ایرانی و مقابله با جنگ نرم دشمنان باید با همت و کار مضاعف تلاش و مجاهدت کنیم.
در ادامه حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد خراسان جنوبی گفت: دشمن از طریق فضای مجازی و با هجمه شدید رسانه‌ای سعی دارد ارزش‌ها و هویت‌های معنوی و اعتقادی ما را تضعیف کند.
وی گفت: اگر دانش و بینش استفاده صحیح از امکانات فضای مجازی وجود نداشته باشد، امکان آسیب دیدن و گمراه شدن بسیار زیاد است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اهداف دنیای سلطه و تاریخچه استعمار متذکر شد: در مرحله استعمار کهنه قدرت‌ها با زور بر کشور‌ها مسلط می‌شدند و خود در رأس حکمرانی قرار می‌گرفتند.
تابعی توضیح داد: در مرحله استعمار نو که پس از تغییر و تحولات جهانی و ظهور دو ابرقدرت جدید شروع شد، استعمارگران از طریق عوامل و دست‌نشاندگان و سرسپرد‌گان خود اهداف خود را دنبال می‌کردند.
وی تشریح کرد: در روزگار ما و در مرحله استعمار فرانو سلطه‌طلبان سعی دارند بر مغز‌ها و قلب‌ها سلطه پیدا کنند.

نظر شما