نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31801  |  
تاریخ انتشار : 1397-11-18 23:33
در راستای مهارت‌آموزی دانشجویان؛
کافه کارآفرینی دانشگاه بیرجند افتتاح شد
کافه کارآفرینی دانشگاه بیرجند با هدف پرورش دانشجوی کارآفرین و ماهر افتتاح شد.

به گزارش دانشجو پرس، احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند در مراسم افتتاح کافه کارآفرینی این دانشگاه گفت: آموزش عالی به سمت تربیت دانشجوی کارآفرین و پرورش مهارت‌های دانشجویان حرکت می‌کند.
خامسان با بیان اینکه تولید ثروت در دانشگاه‌ها به امری ضروری تبدیل شده است، افزود: هیچ کار خیری مهم‌تر از اشتغال زایی و ایجاد امید در دل جوانان نیست.
رئیس دانشگاه بیرجند ادامه داد: ما با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی، مراکز اشتغال زایی و کارآفرینی را در دانشگاه تأسیس کرده ایم، گفت: دانشجویانی که مشکل مالی دارند می‌توانند در مرکز اشتغال زایی دانشگاه بیرجند مشغول به کار شوند و درآمدی را کسب کنند.
عباس رکنی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خرسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: طی ده ماه گذشته ۳۵۰۰ نفر جویای کار در مراکز کاریابی ثبت نام کرده‌اند و ۲۸۵۰ فرصت شغلی ایجاد شده، تنها حدود ۱۲۰۰ نفر به کار گمارده شده‌اند.
رکنی یادآور شد: علت اصلی این موضوع را می‌توان در نداشتن مهارت کافی افراد دانست لذا توجه به کارآفرینی بسیار حائز اهمیت است.
مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: کارآفرینان در قالب این مرکز باید به دانشگاه کمک کرده و به دانشجویان مشاوره دهند تا فعالیت‌های این مرکز پربار باشد.
وی بیان کرد: استعداد‌های مختلفی در دانشگاه‌ها وجود دارد که با مشاوره با کارآفرینان می‌توانند در مسیر‌های درستی گام بردارند.

نظر شما