نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31807  |  
تاریخ انتشار : 1397-11-19 00:21
سرپرست دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: بررسی نتایج اردوهای جهادی همواره نشان داده که این اردوها مهم‌ترین و تاثیر‌گذاریترین اقدام فرهنگی از سوی دانشگاه‌ها است و آثار بسیار مثبتی به همراه دارد.

به گزارش دانشجو پرس و به نقل از خبرگزاری خاورستان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر 40 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در قالب دو گروه خواهر و برادر جهت خدمت رسانی به روستاهای شهرستان خوسف و سربیشه اعزام شدند که یکی از این گروه‌های جهادی در روستای گزدز شهرستان سربیشه برای خدمات رسانی مستقر است.
ابوالفضل سازنده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در حاشیه بازدید از گروه جهادی مستقر در روستای گزدز گفت: گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خراسان‌جنوبی تحت عنوان گروه شهید فایده در قالب 2 گروه، 15 نفر آقایان و 25 نفر از خواهران به روستاهای حجت‌آباد، کسرآب، گزدز ، مقولی و 10 روستای تحت پوشش برای انجام خدمات فرهنگی، پزشکی، پرستاری و مامایی اعزام شده‌اند.
وی افزود: آقایان که در بخش عمرانی فعال هستند در روستای چاقوز و طالب‌آباد بخش ماژان خوسف در حال انجام خدمت هستند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند بیان کرد: بازه زمانی این اردوی جهادی از 9 تا 19 بهمن به مناسبت ایام دهه فجر است.
سازنده با اشاره فعالیت‌ها و خدماتی که در این اردو اجرا شده، گفت: ویزیت رایگان روستائیان توسط پزشک عمومی با همکاری گروه جهادی خواهران و در صورت نیاز ارجاع به پزشک متخصص از جمله فعالیت های انجام شده در این اردوی جهادی است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین سه دکتر متخصص در زمینه داخلی، زنان و اطفال برای بحث درمان در محل روستا حضور پیدا کرده و به اهالی روستا خدمات می‌دهند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند گفت: تهیه غذای گرم و توزیع شبانه آن در بین محرومان روستا، توزیع بسته‌های فرهنگی در قالب پک بهداشتی ، لوازم تحریر و همچنین برگزاری مراسم دعای کمیل و دهه فجر از جمله دیگر فعالیت‌‌های صورت پذیرفته در این اردو است.
سیدحسن هاشمی سرپرست دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی نیز که برای دیدار با گروه جهادی به روستای گزدز آمده بود،  با اشاره به هدف گروه های جهادی برای حضور در مناطق محروم روستایی، اظهار کرد: اردوی‌جهادی یکی از موفق‌ترین اقداماتی است که در سطح بسیج و دانشگاه‌ها انجام می‌شود که خوشبختانه دانشگاه آزاد خراسان‌جنوبی همواره در این مورد پیشگام بوده است.
سرپرست دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اردوی جهادی روستای گزدز دومین اردوی جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در چندماه گذشته است که با هدف کمک به قشر زحمت‌کش روستاها ، پیشگیری و شناسایی مشکلات روستائیان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به نقش اردو‌های جهادی در دانشگاه، گفت: بررسی نتایج اردوهای جهادی همواره نشان داده که این اردوها مهم‌ترین و تاثیر‌گذاریترین اقدام فرهنگی از سوی دانشگاه‌ها است و آثار بسیار مثبتی به همراه دارد.

نظر شما