نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31818  |  
تاریخ انتشار : 1397-11-27 21:15
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری همایش ملی «عناب»، اردیبهشت ۹۸ با هدف معرفی این میوه، خواص و کاربرد‌های آن در سطح ملی خبر داد.

به گزارش دانشجو پرس، لیلا محمودی، معاون پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری همایش ملی عناب در اردیبهشت خبر داد و گفت: این همایش با هدف معرفی آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی استادان، دانشجویان و محققان حوزه عناب برگزار می‌شود.
محمودی از دیگر اهداف این همایش، معرفی عناب، خواص و کاربرد‌های آن در سطح ملی است، افزود: در نظر داریم با برگزاری این همایش جایگاه اقتصادی و قابلیت سرمایه‌گذاری این محصول را به جامعه علمی و سرمایه‌گذاران کشور معرفی نماییم که این امر خود فرصت طلایی در این حوزه محسوب می‌شود.
محمودی ادامه داد: معرفی عناب را در قالب یک برنامه برندسازی گسترده دنبال می‌کنیم، که برگزاری این نیز بخشی از فرآیند برندسازی این محصول فوق استراتژیک است.
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری این همایش یکی از مؤثرترین اقدامات برای برندسازی عناب است.
وی افزود: این همایش دو روزه در دو بخش ارائه مقالات علمی مبتنی بر جدیدترین پژوهش‌های حوزه عناب و همچنین برگزاری نمایشگاه و پنل و کارگاه‌های آموزشی پیش‌بینی شده است.
محمودی تکنولوژی تولید، فرآوری و کنترل کیفیت، صنایع غذایی، صنایع دارویی، پزشکی و سلامت و همچنین اقتصاد و بازرگانی را محور‌های ارائه مقالات در این همایش برشمرد.
وی یادآور شد: یکی از پایه‌های اقتصاد خانواده‌ها در استان خراسان‌جنوبی، محصول عناب بوده، اما متأسفانه آن طور که باید به استان‌های کشور صادر نشده که بتواند بهره اقتصادی شایسته‌ای را عاید کشاورزان کند.
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری در کشور موارد مصرف این محصول را نمی‌شناسند و ما نیز در سطح ملی کاری برای توسعه مصرف این محصول مهم انجام نداده‌ایم، اضافه کرد: قصد داریم مردم ایران را با کاربرد‌ها و خواص عناب آشنا سازیم

نظر شما