نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31160
تاریخ انتشار: 1396-09-26 13:03
عضو هیات علمی و استاد ژئوپلیتیک دانشگاه تهران از کشورهای اسلامی خواست برای حمایت از بیت‌المقدس اولین گام را برای استقرار دفتر مرکزی سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) در قدس شریف بردارند.

به گزارش دانشجو پرس به نقل از فارس، کیومرث یزدان پناه درو عضو هیات علمی و استاد ژئوپلیتیک دانشگاه تهران طی یادداشت کوتاهی از کشورهای اسلامی خواست برای حمایت از بیت‌المقدس اولین گام را برای استقرار دفتر مرکزی سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) در قدس شریف بردارند.
یزدان‌پناه در این یادداشت کوتاه نوشته است: 
« اگر کشورهای اسلامی باوری راهبردی به عبارت « القدس لنا» داشته باشند، اگر کشورهای اسلامی باوری حداقلی به جغرافیای سیاسی جهان اسلام داشته باشند و اگر درکی مشترک نسبت به درد مشترک (رژیم جعلی اسرائیل) ایجاد شده است! اولین گام را بر استقرار دفتر مرکزی سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) در قدس شریف بردارند.
دشمن مشترک، اقدام مشترک می طلبد. وحدت فقط در لفظ و مذهب نیست، درک جغرافیا است که محور اتحاد واقعی است.»
به گزارش فارس، سازمان کنفرانس اسلامی دارای حدود 57 عضو است که از لحاظ جغرافیایی به سه گروه آسیایی و آفریقایی و عرب تقسیم می‌شوند که هماهنگ کردن تلاش‌ها به منظور حفاظت از اماکن مقدس و آزادسازی آنها و پشتیبانی از مبارزه ملت فلسطین و کمک به این ملت در جهت بازپس گرفتن حقوق [خود] و آزاد کردن سرزمینشان از جمله اهداف این سازمان است.
انتهای پیام/

نظر شما