نشر خبر

آخرین عناوین

کد مطلب: 31507
تاریخ انتشار: 1396-11-12 09:11
حال جای شگفتی است که افراد معلوم‌الحالی به خود اجازه توهین به شهدا را می‌دهند و یا فتوای نصب عکس این شهدای معزز را در اماکن خاص صادر می‌کنند!

به گزارش خبرنگار  دانشجوپرس، در آستانه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دهه مبارک فجر روزنامه محلی آوای خراسان جنوبی مورخ 11/11/96 مطلبی مبنی بر عدم نصب تمثال شهدا در اطراف شهر به چاپ رسید که می توان گفت با هدف تخریب نمادها و ارزش های انقلاب بود. یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در واکنش به این اقدام یادداشتی به شرح زیر نگاشته است و این پایگاه خبری بدون هیچ کم و کاستی آن را منتشر می کند.
 
 شهر بیرجند به عنوان قطب دانشگاهی در شرق کشور و نیز شهری فرهنگی، دارای مردمانی متدین و ولایتمدار و شهیدپرور که مهد پرورش پدر پنج علم ایران نظیر پروفسور گنجی (هواشناسی)، پروفسور معتمد نژاد (علم ارتباطات)، شکوهی (علوم تربیتی)، بلالی مود (سم‌شناسی) و محمد اسماعیل رضوانی (تاریخ معاصر) است شناخته می‌شود.
 
حال این سؤال مطرح است که در شهری با چنین مختصات ویژه، متولیان امر فرهنگ در نهادها و دستگاه‌های اداری و مؤسسات فرهنگی و هنری در تبیین این مهم چه اقدامی کرده‌اند؟! دغدغه و اولویت شما در حوزه  فرهنگ این خطه، برگزاری کنسرت است؟! با یک برگزاری کنسرت چند نفر و یا چند درصد از عوام مردم را به آن برنامه جذب می‌کنید؟! آیا قشر مستضعف ویا کم‌درآمد که به نان شبشان محتاج‌اند را موردتوجه قرار داده‌اید و یا اصلاً برایتان اهمیت دارد؟!
 

 

شیخ نمر باقر النمر رهبر معنوی شیعیان عربستان و چهره برجسته مبارز این کشور بوده است، زمانی که خبر شهادت وی منتشر شد، دل همه ما را رنجاند و جریحه‌دار نمود، چطور از برگزاری کنسرت در آن ایام سخن می‌گوئید؟ مادیات تا آنجا چشمان شما را پر کرده است که عدم برگزاری کنسرت در روز شهادت شهید شیخ نمر شما را رنجانده است؟!

 

 

آنچه باید به آن توجه کرد این است که واقعیت وجودی شهدا پایه‌های ارزشی دینی و انسانی آن‌ها است که این افراد را ساخته، تربیت کرده و تحویل جامعه می‌دهد و همین سبب شده شهدا در جامعه و زندگی ما تا ابد نقش داشته باشند، حال جای شگفتی است که افراد معلوم‌الحالی به خود اجازه توهین به شهدا را می‌دهند و یا فتوای نصب عکس این شهدای معزز را در اماکن خاص صادر می‌کنند!

 

 

در پاسخ به چنین اظهاراتی باید گفت همه جوانان مؤمن و انقلابی در راستای گسترش ایثار و شهادت در هر زمینه‌ای تلاش می‌کنند و به چنین حرف‌های واهی و بی‌ارزشی هیچ‌گونه توجهی ندارند، چراکه مهم‌ترین آرمان شهدا حفظ ارزش‌های انقلاب و اسلام است و امروز بخش عمده‌ای از  قدرت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران را مدیون خون پاک و مطهر شهدا هستیم.

 

 

در پایان باید گفت همان‌گونه که امام راحل(ره) فرمودند (من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می‌کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد، نگذارید پیش‌کسوتان شهادت و خون، در پیچ‌وخم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند).

 

 

نگارنده لازم می‌داند به این افراد به اصطلاح صاحب‌نظر و کسانی که احیانا مانند آنان فکر می‌کنند؛ اعلام نماید که پایه‌های میز مدیریت و ریاست شما بر خون شهدا و ایثار جانبازان استوار است، شاید بیگانگان و دشمنان برای این سخنان اهانت‌آمیز شما دست هم بزنند، اما در ایران اسلامی که برای استقرار و تثبیت نظام، بیش از ۲۵۰ هزار شهید تقدیم کرده، این زیاده‌گویی‌ها جایگاه و خریداری ندارد.

 

 

یادداشتی از محمد امین کریمی

 

 

نظر شما